Genomtec podpisał umowę z doradcą transakcyjnym Clairfield Partners, tym samym, który uczestniczył w komercjalizacji PCR|ONE

Genomtec podpisał umowę z doradcą transakcyjnym Clairfield Partners, tym samym który uczestniczył w komercjalizacji PCR|ONE

Genomtec, spółka z branży technologii medycznych notowana na NewConnect, podpisała umowę z Clairfield Partners na doradztwo w procesie komercjalizacji urządzenia Genomtec ID. Jest to ten sam doradca, który wspierał Scope Fluidics w komercjalizacji PCR|ONE.

Genomtec zrealizował kolejny ważny krok w procesie ogłoszonego przeglądu opcji strategicznych. Specjalizująca się w rozwijaniu zaawansowanych technologii w obszarze diagnostyki genetycznej spółka z NewConnect podpisała umowę z Clairfield Partners na doradztwo w komercjalizacji Genomtec ID.

Notowania Genomtec

Genomtec


Przedmiotem umowy jest doradztwo w procesie nawiązania partnerstwa strategicznego, sprzedaży licencji i/lub sprzedaży całości lub części posiadanej własności intelektualnej i związanej z nią technologii. Clairfield posiada duże doświadczenie w transakcjach M&A m.in. w obszarze technologii medycznych i biotechnologii, w tym również w sektorze diagnostyki genetycznej. Polskim inwestorom spółka może być znana ze współpracy ze Scope Fluidics przy okazji komercjalizacji PCR|ONE. Scope Fluidics sprzedało ostatecznie spółkę, rozwijającą projekt Curiosity Diagnosis, za 100 mln USD upfront payment do Bio-Rad Laboratories.

Zobacz także: Scope Fluidics sprzedaje Curiosity Diagnostics, spółkę która rozwijała PCR|ONE, za 170 mln USD do Bio-Rad Laboratories Inc

Clairfield Partners wesprze Genomtec w komercjalizacji

Clairfield będzie odpowiedzialny m.in. za identyfikację i wybór potencjalnych nabywców i partnerów. Działania te będą obejmować m.in. sporządzenie niezbędnych materiałów oraz nawiązywanie kontaktów z globalnymi firmami z sektora wyrobów medycznych do diagnostyki in-vitro. Ponadto, Clairfield będzie wspierał Genomtec w organizacji procesu due diligence, kształtowaniu strategii negocjacyjnej i koordynowaniu procesu finalnych rozmów związanych z potencjalną transakcją.

„Nawiązanie współpracy z tak doświadczonym partnerem, jakim jest Clairfield traktujemy, jako walidację atrakcyjności technologii Genomtec. Wieloletnia praca kilkudziesięcioosobowego zespołu Genomec pozwoliła nam znaleźć się na obecnym etapie rozwoju. Dysponujemy już działającą platformę Genomtec ID wraz z certyfikowanym w 30 krajach Europy panelem diagnostycznym. Posiadamy łącznie 9 patentów m.in. w Europie, USA i Japonii oraz ponad 25 zgłoszeń patentowych na globalnych rynkach. Obecnie naszym priorytetowym celem jest wybór globalnego partnera strategicznego, który będzie zdecydowany na zakup licencji, całości lub części posiadanej przez Genomtec własności intelektualnej” – mówi Miron Tokarski, prezes i współzałożyciel Genomtec.

Zobacz także: Genomtec przyspiesza proces komercjalizacji rozwijanej przez siebie platformy Genomtec ID

Wsparcie Clairfield będzie realizowane na zasadzie wyłączności. Wynagrodzenie z tytułu realizacji usług obejmuje cześć zmienną tzw. succes fee, uzależnione od wartości przeprowadzonej transakcji oraz część stałą, rozłożoną na płatności miesięczne realizowane w określonym czasie. Warunki umowy nie odbiegają od warunków powszechnie stosowanych dla tego typu umów.

„Cieszymy się, że możemy współpracować z Genomtec. Liczymy, że będziemy mogli wesprzeć spółkę w realizacji jej pełnego potencjału na rynku diagnostyki molekularnej” – mówi Crosby O’Hare, partner zarządzający w Clairfield International.
 

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.