Charytatywny Lunch z Warrenem Buffettem sprzedany za 4,5 mln USD. Kupił go milioner z rynku kryptowalut
Obrazek użytkownika Piotr Rosik
04 cze 2019, 10:07

Warren Buffett zje charytatywny lunch z milionerem z branży kryptowalut. Justin Sun zapłacił za taką możliwość 4,57 mln USD

Twórca tokena Tron i właściciel BitTorrent Justin Sun wylicytował na charytatywnej aukcji lunch z Warrenem Buffettem. Środowisko kryptowalutowe jest podzielone w ocenach czy taka inicjatywa przyniesie cokolwiek pozytywnego dla branży kryptowalut.

„Wygrałem na licytacji 20 lunch charytatywny z Warrenem Buffettem. Zaproszę na niego tytanów branży blockchain. Mam nadzieję, że to przyniesie pożytek wszystkim stronom” – ogłosił na swoim koncie tweeterowym Justin Sun. W środowisku kryptowalutowym uczucia są mieszane.
 

12

Sun będzie chciał przekonać Buffetta do kryptowalut

Trutka na szczury. Narzędzie do uprawiania hazardu. Aktywo, które nie ma żadnej wewnętrznej wartości i nie generuje dochodu. Tak między innymi mówił o Bitcoinie Warren Buffett. Jedna z jego głośnych, krytycznych wypowiedzi na temat BTC pojawiła się w październiku 2017 roku i mogła być swego rodzaju zimnym prysznicem w trakcie trwającej wielkiej hossy na kryptowalucie. Bańka spekulacyjna na Bitcoinie zaczęła pękać dwa miesiące później.

Sun nie ukrywa, że będzie się starał zmienić podejście Buffetta do Bitcoina. Zapowiedział, że ma zamiar zaprosić 7 innych przedstawicieli branży crypto do rozmowy z wyrocznią z Omaha. Spotkanie odbędzie się w Smith & Wollensky Steakhouse na Manhattanie w Nowym Jorku.

- Jestem zachwycony, że Justin wygrał lunch ze mną. Nie mogę się doczekać spotkania z nim i jego przyjaciółmi. Spędzimy miło czas i pomożemy tysiącom ludzi – odpowiedział Buffett w oficjalnym komunikacie prasowym.

Pieniądze z licytacji lunchu trafiają do Glide Foundation. Jest to organizacja charytatywna z San Francisco, która m.in. pomaga bezdomnym. W ramach dotychczasowych lunchów z Buffettem zebrano 34,2 mln USD.

Zobacz także: Warren Buffett o kryptowalucie Bitcoin: nie ma żadnej wewnętrznej wartości i nie generuje dochodu

Kim jest Justin Sun

Justin Sun to milioner, który zbudował majątek na kryptowalutach. W 2017 roku stworzył Tron – token TRX. Udało mu się zebrać w ramach ICO aż 70 mln USD. Obecnie jest właścicielem narzędzia BitTorrent, które kupił w ubiegłym roku za 120 mln USD. Poza tym stworzył także popularną w Chinach aplikację Callme (PEIWO).

Sun jest w pewnym sensie uczniem chińskiego miliardera Jacka Ma. Ukończył Hupan University założony przez Jacka Ma. Ukończył także University of Pennsylvania oraz Uniwersytet w Pekinie.

Jakie są reakcje na to, co zrobił Sun? Niektórzy podzielają jego opinię, że to inicjatywa, która może przynieść dużo pożytku branży. Inni cieszą się, że spora sumka pójdzie na cele charytatywne. Jednak niektórzy „wyznawcy” BTC uważają, że to pieniądze wyrzucone w błoto, bo Buffett nie zmieni zdania i ten lunch nie będzie miał żadnych skutków. „To najgorzej wydane pieniądze, odkąd kupiłem filecoin’y” – napisał jeden z fanów kryptowalut na Tweeterze, komentując wiadomość od Justina Suna.
 

2


A co wy myślicie o tym, że środowisko kryptowalutowe spotka się na lunchu z Buffettem? Czy to coś zmieni w postrzeganiu Bitcoina przez wyrocznię z Omaha? A może wpłynie na cenę BTC?

Zobacz także: Bitcoin kosztuje 8 000 USD - najwięcej od lipca 2018 roku! Oto co się kryje za wzrostem wyceny kryptowaluty

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.