Relacja czatu z wiceprezesem zarządu PCC Exol: Jednostkowy zysk netto za sam pierwszy kwartał 2022 jest ponad 10-krotnie wyższy niż zysk netto Spółki za cały rok 2012
Obrazek użytkownika Czaty
24 maj 2022, 16:05

„Jednostkowy zysk netto za sam pierwszy kwartał 2022 jest ponad 10-krotnie wyższy niż zysk netto Spółki za cały rok 2012” - relacja czatu z wiceprezesem zarządu PCC Exol

We wtorek 24 maja 2022 r. odbył się czat inwestorski z wiceprezesem zarządu PCC Exol, Rafałem Zdonem. Podczas spotkania rozmawialiśmy o wynikach finansowych spółki za I kwartał 2022 roku. Inwestorzy zadawali również pytania o sytuację na rynku surowców oraz zrealizowane inwestycje.

W spotkaniu udział wzięło ponad 400 osób, a wiceprezes zarządu odpowiedział na 26 pytań. Zapraszamy do lektury całej relacji z czatu.

Obrazek użytkownika Janusz Maruszewski
Janusz Maruszewski

Zapraszamy na czat inwestorski z wiceprezesem zarządu PCC Exol, Rafałem Zdonem. Podczas spotkania zostaną omówione wyniki finansowe za I kwartał 2022 roku oraz dalsze plany rozwoju.

 

Spotkanie rozpocznie się we wtorek, 24 maja 2022 r. o godz. 12:00. Już teraz zachęcamy do zadawania pytań za pośrednictwem poniższego formularza.

 

W przypadku chęci zadania kilku pytań, prosimy je zadawać pojedynczo i za każdym razem klikać przycisk "Wyślij". Ułatwi to przedstawicielom spółki odpowiadanie na pytania.

Obrazek użytkownika Rafał Zdon
Rafał Zdon

Witam Państwa serdecznie, na wstępie, dla osób po raz pierwszy biorących udział w naszym czacie, chciałbym przypomnieć, czym zajmuje się spółka PCC EXOL. Nasza działalność skupia się na produkcji i sprzedaży związków chemicznych określanych jako surfaktanty, których jesteśmy wiodącym producentem zarówno w Polsce jak i na rynkach Europy Wschodniej. Naszymi klientami są firmy z branż takich jak chemia gospodarcza i przemysłowa, włókiennicza, jak również przemysł tworzyw sztucznych, czyszczenie przemysłowe, obróbka metalu i wiele innych. Akcje PCC EXOL są notowane na GPW od sierpnia 2012 r., a obligacje od 2016 roku.

Obrazek użytkownika Anonim
Krystian B.

Spółka zanotowała rekordowe wyniki i marże w 1Q’22. W kwartale osiągnęła praktycznie roczny wynik, a marża EBITDA wyniosła 18%. Czy wpływ na nią miały jednorazowe czynniki ? Co było gł. źródłem rekordowych wyników ? Czy spółka widzi normalizację marż od 2Q’22 w naturalne rejony ok. 10% EBITDA ? Czy ponadprzeciętna rentowność utrzymuje się w ostatnim czasie ?

Obrazek użytkownika Rafał Zdon
Rafał Zdon

To prawda, pierwszy kwartał tego roku był dla Grupy PCC EXOL absolutnie rekordowym okresem. Skonsolidowany zysk EBIDTA wyniósł ponad 53 mln zł, a zysk netto 39 mln zł. To w obydwu przypadkach kilkuset procentowe wzrosty w porównaniu do pierwszego kwartału ubiegłego roku. Marża brutto na sprzedaży osiągnęła rekordowe 24%.

 

Jest to efekt m.in. znaczącego wzrostu sprzedaży w obu grupach produktowych. I w produktach do zastosowań przemysłowych, jak i do zastosowań w kosmetykach i detergentach. Nie odnotowaliśmy jednorazowych czynników, które miałyby wpływ na te wyniki.

 

Ostrożnie szacujemy, że pozytywna tendencja z pierwszego kwartału czyli popyt na produkty do zastosowań przemysłowych, w szczególności takich jak czyszczenie przemysłowe, może się utrzymać również w drugim kwartale 2022.

Obrazek użytkownika Anonim
Gość

Aż trudno uwierzyć w tak dobrą kondycję zarówno Exola, Rokity jak i całego PCC w kontekście publikowanych wyników. Z raportów to nie wynikało, ale czy takie wzrosty to nie jakieś zabiegi księgowe?

Obrazek użytkownika Rafał Zdon
Rafał Zdon

Oczywiście nie ma tutaj mowy o żadnych czysto księgowych zabiegach, które mogłyby nienaturalnie wypaczyć wynik. Rekordowe kwartalne wyniki PCC EXOL to jak już pisałem wcześniej efekt utrzymania ciągłości produkcji, popytu ze strony klientów, czy też optymalizacji oferowanego portfolio. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku PCC Rokita. To dobry obraz tego, że konsekwentnie realizowana strategia Grupy PCC przynosi efekty.

Obrazek użytkownika Anonim
Krystian B.

W komentarzu zarządu piszą Państwo, że spółka zaobserwowała wzmożony popyt ze strony klientów z niektórych zastosowań przemysłowych takich jak czyszczenie przemysłowe czy rynek produkcji odpieniaczy. Z czego to wynikało ? czy w 2Q’22 dalej obserwowana byłą ograniczona konkurencja? Czy wypadli jacyś konkurenci w oparciu o rosyjskie surowce ? Czy w związku z tym wyniki 2Q’22 mogą być podobne do poprzedniego kwartału ?

Obrazek użytkownika Rafał Zdon
Rafał Zdon

O wynikach wspomniałem już wcześniej. W grupie produktów do zastosowań przemysłowych odnotowaliśmy 55% wzrosty wartości sprzedaży. Do tego doszedł wzmożony popyt ze strony klientów z branży czyszczenia przemysłowego czy też producentów odpieniaczy. Co ważne, tendencja ta może utrzymać się także w drugim kwartale. Jednocześnie stale rozwijamy naszą ofertę produktów do zastosowań przemysłowych, w samym pierwszym kwartale wprowadziliśmy do sprzedaży kilka nowych wyrobów.

Obrazek użytkownika Anonim
Maciej

Czy dobre wyniki pierwszego kwartału to przesłanka do dobrych wyników całego roku?

Obrazek użytkownika Rafał Zdon
Rafał Zdon

Chciałbym przypomnieć, że jako Spółka nie publikujemy prognoz wyników. Takim długoterminowym szacunkom i przewidywaniom nie sprzyja także otoczenie. Wracając jednak do pytania. Jak już zwracałem uwagę, pozytywna tendencja z pierwszego kwartału czyli popyt na produkty do zastosowań przemysłowych, w szczególności takich jak czyszczenie przemysłowe, może się utrzymać również w drugim kwartale 2022.

Obrazek użytkownika Anonim
Krzysztof Opole

Czy spółka korzysta w ostatnim okresie na problemach dużych graczy z branży, choćby BASF?

Obrazek użytkownika Rafał Zdon
Rafał Zdon

Dla nas miniony kwartał charakteryzował się wyjątkowo dobrymi rezultatami i to w każdym obszarze działalności. Warunki rynkowe nie do końca sprzyjały, mimo tego utrzymaliśmy ciągłość produkcji i sprzedaży. Zamówienia realizowaliśmy bez zakłóceń, a to wcale nie było standardem wśród części naszej konkurencji. Zwiększyliśmy sprzedaż, wartościowo i ilościowo.

Obrazek użytkownika Rafał Zdon
Rafał Zdon

W branży faktycznie nie był to standard, nie wszyscy odnosili w tym czasie sukcesy. Nasze możliwości operacyjne i elastyczność produkcji pozwoliły pozytywnie wykorzystać zawirowania na rynku surfaktantów.

Obrazek użytkownika Anonim
Piotr

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na PCC EXOL?

Obrazek użytkownika Rafał Zdon
Rafał Zdon

Na ten moment nie odnotowujemy większych problemów operacyjnych. Potencjalne problemy w głównej mierze mogą dotyczyć surowców. Przede wszystkim mam na myśli ograniczenia w procesach logistycznych, problemy z dostępnością surowców i w konsekwencji możliwe wzrosty ich cen. Staramy się ograniczać potencjalny negatywny w pływ przez szereg działań w tym np. dywersyfikację źródeł dostaw surowców. Jednak trudno jest jednoznacznie przewidzieć faktyczny wpływ trwającej wojny na naszą działalność.

Obrazek użytkownika Anonim
Gość

Wspomniał Pan o wzroście sprzedaży w zastosowaniach przemysłowych, detergentach i kosmetykach. Czy to były porównywalne wzrosty?

Obrazek użytkownika Rafał Zdon
Rafał Zdon

Obie grupy produktowe rosną bardzo mocno. Sprzedaż do zastosowań w detergentach i kosmetykach wzrosła do poziomu blisko 140 mln zł, czyli o ponad 74% w stosunku do pierwszego kwartału ubiegłego roku. Natomiast grupa do zastosowań przemysłowych nie pozostała w tyle i odnotowała 55% wzrosty sprzedaży, kończąc kwartał na poziomie 110 mln zł. Jak widać wartościowo są one aktualnie na zbliżonych poziomach.

Obrazek użytkownika Anonim
Gość

Czy inflacja nie jest źródłem problemów z surowcami?

Obrazek użytkownika Rafał Zdon
Rafał Zdon

To chyba pytanie wynikłe z wcześniejszej odpowiedzi. Tam starałem się podać bezpośrednie ryzyka wynikające z wojny na Ukrainie. Wysoki poziom inflacji odnotowywany był już przed konfliktem, stąd wojna zapewne tylko pogorszyła jej poziom. Natomiast oczywiście, w najbliższych czasie ogólna sytuacja surowcowa będzie także zależna od presji inflacyjnej na zachowanie się cen surowców. Jednak w średnim okresie rynek wyrównuje takie wahania. Jesteśmy w stanie przenosić podwyższone ceny surowców na klientów.

Obrazek użytkownika Anonim
Gość

Jak duży wzrost zapewni budowa drugiej linii technologicznej w wytwórni Etoksylatów II w Płocku?

Obrazek użytkownika Rafał Zdon
Rafał Zdon

Dzięki nowej linii technologicznej zakładamy podwojenie zdolności produkcyjnych, zwiększenie wolumenu sprzedaży oraz rozbudowę portfela produktowego.

Obrazek użytkownika Anonim
Gość

Czy EXOL korzysta albo korzystał z surowców pochodzących z Rosji?

Obrazek użytkownika Rafał Zdon
Rafał Zdon

Na 2022 rok nie planowaliśmy bezpośrednich zakupów surowców z Rosji. Przewidywaliśmy też ograniczenie zakupów pośrednich. Według naszej najlepszej wiedzy do dnia wybuchu wojny miały miejsce pośrednie zakupy surowców z Rosji. Wartość takich zakupów jest jednak niewielka, dla przykładu w 2021 roku stanowiły one szacunkowo 1,5% kosztów zużycia materiałów i energii.

Obrazek użytkownika Anonim
Krystian B.

Czy spółka nie odczuwa braków dostaw kluczowych surowców ? jak sobie radzi z ograniczoną dostępnością tłuszczów roślinnych i utrudnioną logistyką? Czy korzysta z pośredników w obszarze zakupu olejów palmowych/kokosowych z Azji Południowo-Wschodniej? czy nastąpiła jakaś zmiana w łańcuchu dostaw czy technologii produkcji mająca istotny wpływ na wyniki?

Obrazek użytkownika Rafał Zdon
Rafał Zdon

Grupa PCC EXOL poradziła sobie bardzo dobrze, wypracowując rekordowo dobre wyniki za miniony kwartał. To prawda, otoczenie było trudne, z wyzwaniami zmagał się cały rynek surfaktantów. Dzięki strategii dywersyfikacji byliśmy w stanie bez zakłóceń realizować zamówienia naszych klientów.

Obrazek użytkownika Anonim
Gość

Jaki plan ma spółka na ryzyko odcięcia dostępu do ropy z Rosji i jak to wpłynąć może na marże?

Obrazek użytkownika Rafał Zdon
Rafał Zdon

Głównym dostawcą kluczowego dla nas surowca pośrednio pochodzącego z ropy, tj. tlenku etylenu jest PKN Orlen. Według informacji prasowych, PKN Orlen swoją produkcję w zakładzie w Płocku w 50% opiera na ropie pochodzącej z Rosji, ale jest przygotowany na wprowadzenie embarga na nią. Szacujemy, że w razie wystąpienia problemów u naszego kluczowego dostawy, PCC EXOL byłby w stanie prawdopodobnie zastąpić połowę dostaw od PKN Orlen dostawami od innych producentów. Ewentualny poziom zastąpienia dostaw zależny jednak będzie od bieżącej dostępności surowca na rynku.

Obrazek użytkownika Anonim
SG

Przeglądając raporty waszych odbiorców, widzę nurt zrównoważonego rozwoju, na którym na pewno da się zarobić. Jak wy do tego podchodzicie?

Obrazek użytkownika Rafał Zdon
Rafał Zdon

Dostrzegamy fakt, że takie produkty dają możliwości wchodzenia na nowe rynki i zdobywania nowych, wymagających klientów. Również międzynarodowych organizacji o zasięgu globalnym. Jako przykład ze Spółki produktów idealnie wpisujących się w zrównoważony rozwój, mogę podać rozwój portfolio produktów z linii PCC Greenline.

Obrazek użytkownika Anonim
Gość

Jak to jest, że część Waszej konkurencji nie jest w stanie zagwarantować klientom dostaw, a Wy w tym samym czasie notujecie rekord?

Obrazek użytkownika Rafał Zdon
Rafał Zdon

Moim zdaniem sytuacja ta potwierdza prawidłowość przyjętej przez nas strategii. Staramy się, aby nasza produkcja, nasza oferta była jak najbardziej dopasowana do indywidualnych potrzeb klientów. Również tych małych i średnich, którzy często oczekują specjalistycznych wyrobów. Myślę, że najprostsza odpowiedź to: elastyczność i dywersyfikacja.

Obrazek użytkownika Anonim
Krzysztof Opole

Jak działa "sklep" internetowy? Rozwija się zgodnie z założeniami?

Obrazek użytkownika Rafał Zdon
Rafał Zdon

Portal Produktowy Grupy PCC odnotowuje miesięcznie ponad 200 000 wejść. Liczba zapytań ofertowych generowanych przez jego użytkowników znacząco wzrasta. Działalność Portalu zdecydowanie pozytywnie wpływa na widoczność całej Grupy PCC i jej produktów w sieci. Nasz Portal Produktowy uznawany jest przez środowiska branżowe za jedną z najlepszych i najbardziej przyjaznych wyszukiwarek produktów chemicznych. Pełna oferta produktowa Grupy PCC prezentowana jest w aż 14 językach.

Obrazek użytkownika barek
barek

Czy spółka myśli o nowym programie emisji obligacji czy jednak ze względu na wypracowane zyski oraz wysokość stóp procentowych, nie jest on konieczny?

Obrazek użytkownika Rafał Zdon
Rafał Zdon

Nasz prospekt emisyjny jest trakcie procesu zatwierdzania, co jest widoczne na stronach KNF. Natomiast nie traktujemy jego zatwierdzenia jako przyrzeczenia do emisji obligacji. Decyzje o ewentualnych emisjach zawsze podejmowaliśmy po kompleksowej analizie potrzeb spółki i warunków panujących na rynku. Obligacje były oferowane, kiedy tylko pojawiały się przemawiające za tym argumenty.

Obrazek użytkownika Anonim
Inwestor

Czy może Pan wskazać, na których produktach uzyskujecie najwyższe marże?

Obrazek użytkownika Rafał Zdon
Rafał Zdon

Przede wszystkim na aplikacjach przemysłowych, ponieważ w większości są to produkty specjalistyczne. Stale optymalizujemy ich sprzedaż względem produktów masowych. Przy okazji pytania o marżę nadmienię, że dzięki naszym zdolnościom operacyjnym i elastyczności produkcji, w minionym kwartale poprawiliśmy również marżowość produktów masowych.

Obrazek użytkownika Anonim
Gość

Jakie są główne zalety produktów z linii Greenline?

Obrazek użytkownika Rafał Zdon
Rafał Zdon

Produkty PCC Greenline to głównie substancje wytworzone na bazie naturalnych alkoholi tłuszczowych o wysokim stopniu biodegradowalności. W przeważającej części są to surowce bazowe i dodatki do kosmetyków, chemii gospodarczej czy też chemii profesjonalnej do zastosowań przemysłowych. Ale oferujemy również produkty hypoalergiczne. PCC Greenline spełniają założenia zielonej chemii. Te założenia stawiają nacisk na naturalny skład surowcowy i wysoki indeks pochodzenia naturalnego. Liczy się również wysoki stopień biodegradowalności, niska zawartość lotnych związków organicznych jak i niska emisja CO2. Ważne tu też jest, że zielone produkty nie są testowane na zwierzętach, nie zawierają między innymi alergenów czy substancji kancerogennych.

Obrazek użytkownika Anonim
Inwestor

Spółka publikowała raporty o prowadzonych/planowanych inwestycjach (PCC BD). Proszę o rozwinięcie tego tematu – w co dokładnie obecnie inwestujecie?

Obrazek użytkownika Rafał Zdon
Rafał Zdon

Z ostatnio zrealizowanych inwestycji w zdolności produkcyjne, jesteśmy w fazie rozruchu technologicznego reaktora do produkcji estrów fosforowych. Reaktor zwiększy zdolności produkcyjne z aktualnych ok. 137 tys. ton do 139 tys. ton rocznie. Umożliwi on wytwarzanie szerokiej grupy produktów dla branży obróbki metalu oraz czyszczenia przemysłowego i instytucjonalnego.

 

Natomiast trwające inwestycje to m.in. prace nad rozbudową wytwórni Etoksylatów w Płocku o drugą linię technologiczną. Tu zakładamy podwojenie zdolności produkcyjnych, a co za tym idzie zwiększenie wolumenu sprzedaży oraz poszerzenie portfela produktowego.

 

Z kolei spółka PCC BD, której wspólnikami są PCC EXOL i PCC Rokita, jest w trakcie inwestycji budowy nowego uniwersalnego zakładu w Brzegu Dolnym. Ma tu być produkowana szeroka gama między innymi etoksylatów oraz polioli polieterowych. Produkty te będą mogły mieć szerokie zastosowanie w licznych branżach.

Obrazek użytkownika Anonim
Inwestor

Jakich zwrotów można się spodziewać z nowo realizowanych inwestycji, tj. inwestycja w Płocku, inwestycja w Brzegu Dolnym?

Obrazek użytkownika Rafał Zdon
Rafał Zdon

Jak wspominałem wcześniej nie publikujemy prognoz co do wyników, natomiast jak pokazuje historia, zawsze bardzo wnikliwie analizowaliśmy nasze inwestycje i nie podejmowaliśmy decyzji w inwestycje o niezadowalającym poziomie zwrotu. Myślę, że najlepszym potwierdzeniem słuszności takiego podejścia, są nasze aktualne wyniki, po części także wynikające ze zrealizowanych w ostatnich latach inwestycji.

Obrazek użytkownika Anonim
Gość

Kursy walut nadal są bardzo zmienne. Jak przekłada się to na wyniki?

Obrazek użytkownika Rafał Zdon
Rafał Zdon

W prostym rachunku to jest tak: sprzedaż zależna od kursów walut zagranicznych to ok. 95% przychodów, podczas kiedy zakupy pośrednio uzależnione od kursów walut stanowią ok. 90% kosztów. Jak widać słabnąca złotówka wpływa umiarkowanie pozytywnie na wyniki Grupy PCC EXOL. Oczywiście ostateczny bieżący wpływ wahań walut zależny jest od wielkości zmian kursów oraz skali importu i eksportu w danym okresie.

Obrazek użytkownika Anonim
Pawel

Czy są plany wcześniejszej redukcji zadłużenia, jak bardzo wzrost stóp procentowych ma wpływ na wyniki firmy?

Obrazek użytkownika Rafał Zdon
Rafał Zdon

Część finansowania zewnętrznego, z którego korzystamy, opiera się na zmiennej stopie procentowej. W tym przypadku podnoszenie stóp procentowych naturalnie podnosi koszty finansowania. To natomiast nie jedyne nasze źródło finansowania. Obligacje PCC EXOL bazują na stałym oprocentowaniu. A co do pozostałego finansowania na zmiennej stopie, staramy się ograniczać ryzyka wzrostów stóp procentowych np. poprzez zawieranie transakcji IRS (Swap stopy procentowej). Wzrost kosztów finansowych w minionym kwartale, w odniesieniu do pierwszego kwartału 2021, nie wynosił nawet pół miliona złotych.

Obrazek użytkownika Anonim
Gość

Padały pytania o wpływ wojny na biznes, ale w takiej sytuacji najważniejsze jest bezpieczeństwo Spółki pod względem płynnościowym. Proszę o informację jak to teraz wygląda z Pana punktu widzenia?

Obrazek użytkownika Rafał Zdon
Rafał Zdon

Zabezpieczenie płynności finansowej zawsze traktujemy priorytetowo. W spółce funkcjonuje system skutecznego ubezpieczania i monitorowania płatności, który sprawdził się w sytuacjach kryzysowych - mam tutaj na myśli oczywiście okres pandemii, jak również pierwsze miesiące trwającej w Ukrainie wojny. Na koniec pierwszego kwartału 2022 roku nie identyfikujemy istotnego ryzyka płynności.

Obrazek użytkownika Anonim
Gość

Jak duży udział w sprzedaży Grupy mają zielone produkty?

Obrazek użytkownika Rafał Zdon
Rafał Zdon

Na koniec marca 2022 nasza oferta obejmowała prawie 180 produktów stworzonych zgodnie z zasadami zielonej chemii. W pierwszym kwartale tego roku ich udział w sprzedaży wyniósł ilościowo 68%, a wartościowo 66%.

Obrazek użytkownika Anonim
Ela

Kiedy zakończy się budowa drugiej linii technologicznej w wytwórni Etoksylatów II w Płocku?

Obrazek użytkownika Rafał Zdon
Rafał Zdon

Przewidywany przybliżony czas zakończenia tej inwestycji to połowa 2024 roku. Obecnie spółka jest na etapie projektowania tej linii.

Obrazek użytkownika Anonim
Gość

Pytanie z innej beczki – Czy jest coś co warto wiedzieć o Exolu a nie pojawiło się w poprzednich pytaniach?

Obrazek użytkownika Rafał Zdon
Rafał Zdon

Z pewnością warto zwrócić uwagę na to, że wyniki PCC EXOL od debiutu giełdowego w 2012 konsekwentnie rosną. Dla porównania, jednostkowy zysk netto za sam pierwszy kwartał 2022 jest ponad 10-krotnie wyższy niż zysk netto Spółki za cały rok 2012.

 

Warto również podkreślić choćby to, że produkty dedykowane do wytwarzania środków myjących cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Przez cały rok 2021 rósł popyt na aplikacje do przemysłu. Jednocześnie rośnie zapotrzebowanie na specjalistyczne środki powierzchniowo-czynne. Nasze elastyczne linie produkcyjne pozwalają optymalnie dostosowywać produkcję do zapotrzebowania.

 

W obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu nasze działania na najbliższe lata skupią się na utrzymaniu wysokiej pozycji konkurencyjnej w obszarze CSR. Ponownie zostaliśmy poddani weryfikacji podczas oceny EcoVadis i utrzymaliśmy złoto. Mamy też plany związane z kwestiami klimatycznymi.

 

Naszą ambicją jest, aby w najbliższych latach 100% energii elektrycznej zużywanej w PCC EXOL pochodziło z odnawialnych źródeł energii lub aby miało pokrycie gwarancjami pochodzenia z odnawialnych źródeł energii. Z kolei w zakresie redukcji emisji chcielibyśmy do 2050 r. osiągnąć neutralność klimatyczną netto. Jednocześnie dalej będziemy dążyć do rozwijania produktów PCC GREENLINE, o których już wspominałem.

Obrazek użytkownika Rafał Zdon
Rafał Zdon

Dziękuję Państwu za udział w dzisiejszym spotkaniu. W przypadku dodatkowych pytań, zapraszam do serwisu relacji inwestorskich PCC Exol (https://www.pcc-exol.eu/investor) lub do kontaktu poprzez e-mail ir.exol[at]pcc[dot]eu. Pozdrawiam i życzę udanego popołudnia!

Zostaw swój e-mail: przypomnimy Ci o zbliżającym się czacie, na kilka minut przed jego rozpoczęciem

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.