Aktualna sytuacja Grupy ASBIS po I półroczu 2022 r. oraz perspektywy rozwoju - czat z wiceprezesem, Costasem Tziamalisem
Obrazek użytkownika Czaty
23 sie 2022, 06:15

Aktualna sytuacja Grupy ASBIS po I półroczu 2022 r. oraz perspektywy rozwoju - czat z wiceprezesem, Costasem Tziamalisem

ASBISc Enterprises Plc to wiodący dystrybutor z wartością dodaną, deweloper i dostawca produktów, rozwiązań i usług IT oraz IoT na rosnących rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Grupa specjalizuje się w dystrybucji z wartością dodaną (VAD) m.in. sprzętu i oprogramowania komputerowego, rozwiązań mobilnych, komponentów IT i peryferiów.

Pomimo wstrzymania działalności w Rosji i na Białorusi oraz trudnej sytuacji w Ukrainie, ASBIS wypracował bardzo dobre, wyższe od konsensusu rynkowego, wyniki finansowe za I półrocze oraz II kwartał 2022 r. Przychody w I pół. 2022 r. przekroczyły 1,2 mld USD (blisko 5,2 mld zł), natomiast zysk netto Grupy w omawianym okresie wyniósł 27,1 mln USD (115,9 mln zł). W samym II kwartale 2022 roku ASBIS wypracował 516,4 mln USD (2,3 mld zł) przychodów oraz 11,1 mln USD zysku netto (48,6 mln zł).

Grupa sukcesywnie realizuje założone cele i odrabia przychody z utraconych rynków. Obecnie największym rynkiem w strukturze sprzedaży ASBIS jest Kazachstan, bardzo dobrze radzą sobie też Azerbejdżan, Gruzja oraz Zjednoczone Emiraty Arabskie. Grupa analizuje możliwość uruchomienia sprzedaży na nowych rynkach w Afryce.

Po I półroczu 2022 r. stopień realizacji górnych widełek prognozy finansowej na 2022 r. na poziomie przychodów wynosi 50% oraz 52% na poziomie zysku netto. Wyniki finansowe w I półroczu 2022 roku, pozwalają spółce podtrzymać prognozę finansową. ASBIS zakłada, że 2022 roku jego przychody znajdą się w przedziale 2,2-2,4 mld USD, a zysk neto wyniesie między 48 a 52 mln USD. Ewentualna korekta prognozy może nastąpić po publikacji wyników finansowych za III kwartał br.

O aktualnej sytuacji ASBIS oraz perspektywach rozwoju będzie można porozmawiać z Wiceprezesem Grupy ASBIS, Costasem Tziamialisem. Spotkanie odbędzie się we wtorek, 23 sierpnia 2022 r. o godz. 10:00. Zapraszamy do zadawania pytań już teraz.

Już teraz zapraszamy do zadawania pytań

Spotkanie rozpocznie się we wtorek, 23 sierpnia 2022 r. o godz. 10:00. Możliwość zadawania pytań została już uruchomiona.

Kliknij tutaj, aby zadać pytanie na czacie

Materiały, które warto przeczytać przed czatem

Zostaw swój e-mail: przypomnimy Ci o zbliżającym się czacie, na kilka minut przed jego rozpoczęciem

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.