Aktualne wydarzenia i plany rozwoju Grupy NEUCA – czat z prezesem zarządu
Obrazek użytkownika Czaty
07 lut 2023, 09:16

Aktualne wydarzenia i plany rozwoju Grupy NEUCA – czat z prezesem zarządu

Grupa NEUCA od ponad 30 lat działa w obszarze ochrony zdrowia, łącząc synergicznie potrzeby farmaceutów, producentów i pacjentów. Jest liderem rynku hurtowej dystrybucji farmaceutyków w kraju. Grupa jest ekspertem w segmencie badań klinicznych, realizuje projekty telemedyczne oraz rozwija sieć przychodni lekarskich. NEUCA jest także doświadczonym producentem leków i preparatów aptecznych i inwestuje w ubezpieczenia zdrowotne. Kluczowymi partnerami dla Grupy NEUCA są niezależni farmaceuci, których Grupa wspiera ich w codziennym prowadzeniu aptek, dostarczając narzędzi do budowania konkurencyjności i rentowności.

Grupa NEUCA kontynuuje ekspansję badań klinicznych w Stanach Zjednoczonych. W grudniu 2022 roku NEUCA poprzez spółkę zależną Clinical Trials Inc., zawarła umowę nabycia akcji w spółce OncoBay Clinical Inc., która prowadzi wczesnofazowe projekty badań klinicznych w immunoonkologii. Zawarta inwestycja jest realizacją długoterminowej strategii rozwoju w obszarze badań klinicznych.

Grupa stale analizuje potrzeby poszczególnych klientów i dopasowuje do nich elementy swojej oferty sposób, aby jak najlepiej odpowiadała ich indywidualnym wymaganiom. Łączy elementy oferty, serwisu i wsparcia tak, by suma oferowanych klientowi korzyści była oceniana przez niego jako najwyższa na rynku. NEUCA w segmencie badań klinicznych, rozwija największą w Europie niezależną sieć ośrodków, w Polsce dba o zdrowie pacjentów rozwijając sieć przychodni lekarskich Świat Zdrowia.

NEUCA od kilku lat prowadzi w rankingu satysfakcji przygotowywanym przez Monitor Apteczny, dystansując największe i jednocześnie wygrywając z większością średnich i małych hurtowni na rynku. Grupa konsekwentnie realizuje swoją strategię, dzięki czemu wyniki finansowe z roku na roku ulegają poprawie. Po trzech kwartałach minionego roku, NEUCA wypracowała 143,4 mln zł zysku netto (+0,4% r/r) i przy przychodach 8,28 mld zł (+15,3% r/r).

O bieżącej sytuacji oraz planach rozwoju Grupy NEUCA będzie można porozmawiać z Piotrem Sucharskim, prezesem zarządu spółki. Spotkanie odbędzie się we wtorek, 7 lutego 2023 roku o godzinie 10:00.

Już teraz zapraszamy do zadawania pytań

Spotkanie rozpocznie się we wtorek, 7 lutego 2023 r. o godz. 10:00. Możliwość zadawania pytań została już uruchomiona.

Kliknij tutaj, aby zadać pytanie na czacie

Materiały, które warto przeczytać przed czatem

Zostaw swój e-mail: przypomnimy Ci o zbliżającym się czacie, na kilka minut przed jego rozpoczęciem

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.