Wyniki finansowe PCC Rokita za 2022 rok – czat inwestorski z wiceprezesem zarządu
Obrazek użytkownika Czaty
28 mar 2023, 11:15

Wyniki finansowe PCC Rokita za 2022 rok – czat inwestorski z wiceprezesem zarządu

PCC Rokita działa w branży chemicznej. Spółka dostarcza najnowocześniejsze rozwiązania w dziedzinie produktów chemicznych do wielu zastosowań i aplikacji przemysłowych. Główne grupy produktów wytwarzanych w ramach kilku jednostek biznesowych firmy to poliole, chlor i alkalia oraz naftaleno- i fosforopochodne. Spółka od 2014 roku jest notowana na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych.

W ostatnich dniach zarząd PCC Rokita zarekomendował przeznaczenie 69% zysku netto na wypłatę dywidendy i wniosek taki pozytywnie oceniła też Rada Nadzorcza PCC Rokita. Jeśli tak też zdecydują akcjonariusze na Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniu, będzie to najwyższa dywidenda w historii spółki. Zysk netto wyniósł 620 877 780,39 zł z czego zgodnie z dotychczasowymi wnioskami organów spółki, kwota 428 235 681 zł, miałaby zostać przeznaczona na wypłatę dywidendy, czyli 21,57 zł na jedną akcję. 

We wtorek, 28 marca 2023 r. o godz. 12:00 zapraszamy do uczestnictwa w czacie inwestorskim z wiceprezesem zarządu PCC Rokita, Rafałem Zdonem. Podczas spotkania zostaną omówione wyniki finansowe za 2022 rok oraz dalsze plany rozwoju.

Już teraz zapraszamy do zadawania pytań

Spotkanie rozpocznie się we wtorek, 28 marca 2023 r. o godz. 12:00. Możliwość zadawania pytań została już uruchomiona.

Kliknij tutaj, aby zadać pytanie na czacie

Materiały, które warto przeczytać przed czatem

Zostaw swój e-mail: przypomnimy Ci o zbliżającym się czacie, na kilka minut przed jego rozpoczęciem

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.