Debiut Creotech Instruments na NewConnect w tym tygodniu. Giełda wyznaczyła pierwszy dzień notowań
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
11 paź 2021, 08:12

W tym tygodniu Debiut Creotech Instruments na NewConnect. GPW wyznaczyła pierwszy dzień notowań

Giełda Papierów Wartościowych wyznaczyła pierwszy dzień notowań Creotech Instruments, spółki dostarczającej technologie kosmiczne oraz specjalistyczną aparaturę i elektronikę. To będzie 24. debiut na NewConnect w tym roku.

Debiut został wyznaczony na wtorek, 12 października 2021 r. Creotech jest największą polską firmą z branży zaawansowanych technologii kosmicznych. Produkuje systemy i podzespoły satelitarne. Jej produkty uczestniczą już w 10 misjach kosmicznych np. na Międzynarodową Stację Kosmiczną, czy też orbitę Marsa.

To nie jedyna działalność Creotech. Spółka dostarcza także rozwiązania elektroniki na zlecenie. Są to m.in. systemy do nadzoru ruchu dronów, systemy do sterowania komputerami kwantowymi, kryptografii kwantowej i wiele innych.

Creotech zrealizował ponad 26 projektów m.in. dla Europejskiej Agencji Kosmicznej oraz instytucji naukowych takich jak Europejska Organizacja Badań Jądrowych CERN, Instytut Badań Ciężkich Jonów GSI i Centrum Badawcze DESY.
 

Klienci_Creotech_0


Creotech rozwija własną, multimisyjną platformę mikrosatelitarną HyperSat. Służy obsłudze instrumentów znajdujących się na orbicie.

Udana emisja akcji i debiut na NewConnect we wtorek

W marcu tego roku Creotech Instruments przeprowadził emisję akcji. Pozyskane środki zostały przeznaczone na rozwój, a w tym finansowanie wkładu własnego do projektu badawczo-rozwojowego mikrosatelity EagleEye i rozbudowę platformy mikrosatelitarnej HyperSat.

Sama oferta akcji cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Uplasowano akcje po cenie maksymalnej, a redukcja w transzy inwestorów indywidualnych wyniosła 96,25%.

Już we wtorek, 12 października, Creotech zadebiutuje na giełdzie. Będzie 24. spółką wchodzącą w tym roku na rynek NewConnect.

Spółka będzie oznaczona skrótem "CREOTECH" oraz tickerem "CRI"

Zobacz także: Creotech Instruments rusza z ofertą publiczną. Co warto wiedzieć o polskiej spółce z branży technologii kosmicznych

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.