Ostatni dzień zapisów w ofercie Bio Planet – poniedziałek 29 listopada tylko do godz. 17:00
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
29 lis 2021, 09:10

Dziś ostatni dzień zapisów w ofercie Bio Planet – tylko do godz. 17:00

Tylko do godziny 17:00, w poniedziałek 29 listopada można wziąć jeszcze udział w zapisach na akcje Bio Planet. Spółka przechodzi z NewConnect na główny rynek GPW wraz z ofertą akcji. Pozyskane środki przeznaczone zostaną na budowę nowych zakładów konfekcjonowania.

Bio Planet jest liderem polskiego rynku w zakresie produkcji i dystrybucji certyfikowanej żywności ekologicznej. W ofercie publicznej zaoferowano do 200 000 akcji nowej emisji w cenie 28 zł za jedną akcję. Wartość oferty nowych akcji sięgnie 5,6 mln zł, a całość środków trafi do spółki wspomagając jej rozwój.

Ponadto w trwającym IPO są także zaoferowane akcje już istniejące należące do jednego z głównych akcjonariuszy, spółki Organic Farma Zdrowia. Łączna wartość oferty nowych oraz istniejących akcji wynosi ok. 25 mln zł. Po przejściu na główny rynek GPW, free float akcji Bio Planet zwiększy się maksymalnie do 49%.

Zobacz także: Debiut Bio Planet: Analiza IPO. Co warto wiedzieć o spółce

Cel emisji: budowa nowych zakładów konfekcjonowania

Budowa nowych zakładów konfekcjonowania jest jednym z podstawowych celów strategicznych Bio Planet na następne lata.

Dzięki automatyzacji, nowe zakłady mają znacząco obniżyć jednostkowe koszty paczkowania. Umożliwią też spółce potrojenie mocy przerobowych do 2024 r. w porównaniu ze stanem obecnym.

„Dokładnie chodzi nam o osiągnięcie zdolności do paczkowania 18 mln paczek produktów trwałych rocznie przy pracy w systemie dwuzmianowym. Aktualnie ten wolumen wynosi 6 mln paczek.” - wyjaśnia Sylwester Strużyna, prezes Bio Planet.

Wzrosnąć ma także jakość paczkowania. Ponadto spółka będzie mogła też zrezygnować z wynajmu nieruchomości, w których są ulokowane obecne zakłady. Na terenach budowy nowych zakładów będzie możliwa w przyszłości ich rozbudowa bez konieczności zakupu nowych gruntów.

Całkowity koszt inwestycji szacowany jest na 33,3 mln zł w tym do 5,8 mln zł pochodzić ma z emisji akcji. Część pochodzić będzie ze środków własnych spółki. Pozostałe środki pozyskane zostaną z kredytów bankowych.

„Na Datę Prospektu Emitent posiada zawartą umowę z bankiem na finansowanie inwestycji stanowiącej Cel Emisji, której warunki przewidują, że uruchomienie kredytu nastąpi po spełnieniu określonych w umowie warunków, obejmujących m. in. poniesienie nakładów własnych oraz dokonanie debiutu akcji Spółki na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. i uzyskania wpływów z oferty (...) w wysokości co najmniej 5,6 mln złotych (...).” - wskazano w prospekcie emisyjnym.

Według planu nowe zakłady mają zostać oddane do użytkowania do końca 2023 roku.

Zmiana rynku i debiut jeszcze w grudniu 2021 r.

Bio Planet jest spółką notowaną na alternatywnym rynku NewConnect. Po przeprowadzeniu oferty publicznej, przeniesie się na parkiet podstawowy GPW.

Zapisy na akcje dla inwestorów indywidualnych kończą się 29 listopada o godz. 17:00. Następnie zostanie przeprowadzony przydział akcji, który będzie miał miejsce 3 grudnia. Rozpoczęcie notowań akcji na głównym rynku przewidziane jest po dwóch tygodniach od przydziału akcji.

Harmonogram IPO Bio Planet

TerminCzynność
2 listopada 2021 rokuPublikacja Prospektu (rozpoczęcie Oferty)
8 – 17 listopada 2021 rokuRoad Show
do 18 listopada 2021 roku (do godz. 8:00)Ustalenie Ceny Maksymalnej lub Przedziału Cenowego
18 listopada 2021 roku (do godz. 16.00)Budowa Księgi Popytu
18 listopada 2021 roku (do końca dnia)Ustalenie i opublikowane ostatecznej liczby Akcji Oferowanych, ostatecznych liczby Akcji Oferowanych poszczególnym kategoriom Inwestorów oraz Ceny Akcji Oferowanych
19 – 29 listopada 2021 rokuZapisy na Akcje Oferowane w TMI –(w dniu 29 listopada 2021 roku zapisy do godz. 17.00)
19 – 30 listopada 2021 rokuZapisy na Akcje Oferowane w TDI –(w dniu 30 listopada 2021 roku zapisy do godz. 17.00)
do 30 listopada 2021 rokuEwentualne zapisy na Akcje Oferowane składane przez Inwestorów Zastępczych, którzy odpowiedzą na zaproszenie Koordynatora Oferty
3 grudnia 2021 rokuPrzydział Akcji Oferowanych
około 2 tygodni od przydziału Akcji OferowanychPrzewidywany termin Dopuszczenia do obrotu oraz rozpoczęcia notowań Akcji Istniejących i Praw do Akcji na rynku regulowanym prowadzonym przez GPW


Zobacz także: Debiuty, artykuły, analizy IPO w Strefie Inwestorów

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.