STS Holding ustalił cenę ostateczną i liczbę oferowanych akcji w IPO
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
03 gru 2021, 08:40

STS Holding ustalił cenę ostateczną. Inwestorzy objęli wszystkie akcje oferowane w IPO

STS Holding podał cenę ostateczną za jedną akcję niższą od ceny maksymalnej. Spółka poinformowała również o liczbie oferowanych akcji.

Po zakończeniu budowy księgi popytu cena akcji, w trwającej ofercie publicznej STS Holding, została wyznaczona w wysokości 23 zł. Jest więc niższa od zaproponowanej ceny maksymalnej 26 zł o 11,5%.

Kapitalizacja STS Holding w IPO wyniosła więc 3,6 mld zł.

"STS to silna marka, którą razem z całym zespołem budujemy już trzecią dekadę. Jesteśmy niekwestionowanym liderem rodzimej branży bukmacherskiej, która odnotowuje bardzo silny wzrost organiczny. Wierzymy, że dzięki posiadanym przewagom konkurencyjnym Grupa będzie nadal rozwijać się szybciej niż rynek, dzięki czemu będzie docierać do coraz większej liczby nowych klientów. Zbliżający się debiut akcji na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie to ważny etap naszego rozwoju. Z niecierpliwością czekamy na przyjęcie do akcjonariatu zróżnicowanej grupy inwestorów z Polski, Europy i świata, pozyskanych w trakcie IPO. Razem będziemy uczestniczyć w dalszym rozwoju firmy opartym na realizowanej strategii" – mówi Mateusz Juroszek, prezes zarządu STS Holding.

Zobacz także: Debiut STS Holding: Analiza IPO. Co warto wiedzieć o spółce

Inwestorzy objęli wszystkie akcje oferowane

Podana w komunikacie ostateczna liczba akcji oferowanych wyniosła 46 874 998 (w tym 42 613 636 akcji sprzedawanych oraz 4 261 362 akcji dodatkowego przydziału). Oferowane walory stanowią 30% kapitału zakładowego STS Holding.

Inwestorom indywidualnym przydzielono 1 890 000 akcji, stanowiących ok. 4% oferty. Pierwotnie spółka podawała, że do transzy inwestorów indywidualnych trafi ok. 10% akcji oferowanych.

Całkowita wartość oferty akcji w IPO STS Holding wyniosła 1,1 mld zł.

Akcje nabyte w IPO zostaną przydzielone 8 grudnia. STS Holding zamierza ubiegać się o dopuszczenie i wprowadzenie akcji do obrotu na głównym rynku GPW. Zakładana data rozpoczęcia notowań to 10 grudnia 2021 r. - ostateczny termin debiutu zostanie podany w uchwale Giełdy Papierów Wartościowych.

Zobacz także: Debiuty, artykuły, analizy IPO w Strefie Inwestorów

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.