XPLUS planuje IPO i przeniesienie notowań na Główny Rynek GPW
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
12 sie 2022, 10:32

XPLUS planuje IPO i przeniesienie notowań na Główny Rynek GPW

Spółka XPLUS, notowana dotychczas na rynku NewConnect, złożyła prospekt emisyjny. Firma planuje ofertę publiczną akcji i przeniesienie na Główny Rynek GPW.

XPLUS jest obecny na rynku od 2002 roku, a od początku działalności zrealizowano kilkaset projektów. Firma zajmuje się wdrażaniem aplikacji Microsoft Dynamics 365 FSCM na rynku polskim. W swojej ofercie ma również autorskie produkty informatyczne, wspomagające działanie technologii Microsoft, wykorzystujące metody z pogranicza AI, ML oraz RPA.

Firma jest obecna na rynku NewConnect już od kilkunastu lat, a teraz zamierza przenieść notowania na główny parkiet. W tym celu złożyła prospekt emisyjny do Komisji Nadzoru Finansowegu i planuje przeprowadzenie IPO.

Spółka XPLUS S.A. złożyła prospekt emisyjny w Komisji Nadzoru Finansowego w związku z planowaną ofertą publiczną akcji (IPO) i wejściem na rynek główny Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

„Złożenie prospektu emisyjnego jest zwieńczeniem prac nad strategią rozwoju spółki, której celem jest trwałe zaistnienie na globalnych rynkach jako wiarygodny partner w zakresie rozwiązań biznesowych, dostarczający innowacyjne usługi i produkty średniej wielkości korporacjom. XPLUS funkcjonuje na polskim rynku ERP od ponad 18 lat, jednocześnie kilkukrotnie został zakwalifikowany do 1% najlepszych partnerów Microsoft na świecie w zakresie wdrażania aplikacji biznesowych” – komentuje prezes zarządu, Karol Sudnik.

Notowania XPLUS

XPLUS AKCJE

Zobacz także: Debiutów na GPW nie ma i nie będzie. Wskaźnik Koniunktury IPO osiągnął dno, spółki masowo zawieszają oferty publiczne akcji

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.