LiveChat Software wypłaci najwyższą dywidendę w historii
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
01 lip 2022, 07:18

LiveChat Software wypłaci najwyższą dywidendę w historii

Zarząd LiveChat Software ogłosił rekomendację podziału zysku netto za rok obrotowy 2021/2022. Spółka wypłaci najwyższą dywidendę w historii.

W dniu 30 czerwca 2022 r. w uchwale zarządu przedstawiono propozycję wypłaty 96% zysku netto w postaci dywidendy. Na ten cen zostanie przeznaczone 113.300.000,00 mln zł.

Na jedną akcję przypadnie więc 4,40 zł, jednak należy uwzględnić już wypłaconą w styczniu zaliczkę na poczet dywidendy, która wyniosła 1,14 zł na akcję. Ostatecznie więc do akcjonariuszy trafi 3,26 zł na akcję, ale też na raty - drugą zaliczkę i dywidendę.

Najpierw akcjonariusze otrzymają drugą zaliczkę na poczet dywidendy w wysokości 1,14 zł na akcję. Dzień dywidendy został ustalony na 29 lipca 2022 r., a wypłata nastąpi 5 sierpnia 2022 r.

Ostatnia część dywidendy zostanie wypłacona 1 września (dzień dywidendy 25 sierpnia) i będzie wynosić 2,12 zł na akcję.

Stopa dywidendy, liczona przy aktualnym kursie, wynosi 3,3% nie wliczając w to już wypłaconej pierwszej zaliczki.

Długa historia regularnych i rosnących wypłat dywidendy LiveChat Software

LiveChat Software dzieli się regularnie zyskiem od 2014 r. Wysokość pierwszej dywidendy z zysku za 2013 r. wyniosła 0,37 zł na akcję. Dwa lata później przekroczyła złotówkę, a w 2019 r inwestorzy otrzymali już 1,95 zł na akcję w trzech ratach.

Od czterech lat LiveChat Software wypłaca dywidendę w trzech częściach, co zachęca inwestorów do długoterminowego trzymania akcji spółki. W poprzednim roku obrotowym inwestorzy otrzymali łącznie 3,69 zł. W tym roku zaś wpłynie na ich konto łącznie 4,40 zł, co będzie najwyższą wypłatą w historii spółki.

LiveChat

LiveChat jest jedną z nielicznych spółek wypłacających od lat regularnie rosnące dywidendy, ponadto dzieląc się nimi trzy razy w roku.

Zobacz także: LiveChat Software: dywidendy, rekomendacje, notowania w Strefie Inwestorów 

Jak znaleźć idealną spółkę dywidendową
w 4 krokach

Pobierz teraz darmowy raport i dowiedz się, które 16 spółek z GPW spełnia kryteria idealnej spółki dywidendowej.

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.