Polskie gry, które będą dostępne na PlayStation 5 oraz Xbox Series X
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
17 sie 2020, 06:20

PlayStation 5 oraz Xbox Series X coraz bliżej premiery. Znamy polskie tytuły, które pojawią się na konsole nowej generacji

Tegoroczny okres świąteczny jest najbardziej wyczekiwanym momentem dla graczy z całego świata. Wtedy ukażą się konsole nowej generacji, a wraz z nimi najnowsze tytuły, również od polskich producentów.

Premiery Xbox Series X oraz PlayStation 5 to jedne z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń tego roku. Pomimo pandemii i wielu opóźnień topowych gier, konsole nowej generacji powinny się ukazać zgodnie z zapowiedziami pod koniec 2020 roku. Od kilku tygodni możemy oglądać konferencje zarówno Sony jak i Microsoftu dotyczące zapowiadanych gier na nowy sprzęt. Wśród nich znajduje się również polskie produkcje.

Ostatnio na Twitterze pojawiła się lista potwierdzonych produkcji, które będą dostępne na PlayStation 5. Znajduje się na niej aż 104 tytuły, a my znaleźliśmy nawet kilka polskich produkcji. Wśród wyróżniających się gier jest Outriderds od nienotowanej na giełdzie spółki People Can Fly, Dying Light 2 od Techlandu czy Observer: System Redux od Bloober Team.

Zobacz także: Polskie gry na konsole nowej generacji. Które spółki przygotowują portfolio na premierę PS5 i Xbox Series X?

Najbardziej wyczekiwane polskie produkcje na nowe konsole

Zestawienie polskich gier, które niebawem będą dostępne na konsole nowej generacji zaczniemy od krakowskiej spółki, czyli Bloober Team. Pierwsza produkcja – The Medium – jest jedną z najbardziej wyczekiwanych na urządzenie Xbox Series X. Potwierdzono również informację, że gra będzie dostępna już w dniu premiery nowego sprzętu.

Do tej pory mieliśmy okazję zobaczyć dwa trailery zapowiadające polski horror, którego fabuła rozgrywa się w Krakowie. Przypomnijmy tylko, że gra będzie symultaniczną rozgrywką odbywającą się na dwóch ekranach jednocześnie. Już trwa sprzedaż pre-orderów na Steamie. The Medium to nie jedyna propozycja od Bloobera. Nowej wersji doczeka się również Observer pod tytułem Observer: System Redux.

Na konsolach nowej generacji będzie również dostępny Cyberpunk 2077 od CD PROJEKT. Jednak w dniu premiery ukaże się po prostu aktualizacja gry, która umożliwi rozgrywkę na nowym sprzęcie. Docelowo dopiero w 2021 roku ukaże się dedykowana wersja na Xbox Series X oraz PS5. Dlatego osoby, które się zdecydują od razu na zakup konsoli będą musiały jeszcze kilka miesięcy wytrzymać na pełnoprawną wersję Cyberpunka.

Kolejną, ciekawą propozycją będzie gra Outriders od polskiego studia People Can Fly. Tytuł zostanie wydany przez Square Enix. Będzie to 3-osobowa strzelanka w trybie multiplayer, co już znacznie wyróżnia produkcję na tle najbardziej wyczekiwanego Cyberpunka. Na kanale Outriders na YouTubie możemy znaleźć już kilka filmików, które prezentują fragmenty rozgrywki.

„Projekt jest bardzo ambitny. W sumie współpracowało z nami przy tej grze 20 podmiotów, które wspierały nas w produkcji. Po naszej stronie mówimy o teamie rzędu 250 osób, ale dodając do tego pracowników po stronie wydawcy i podwykonawców liczba pracujących nad grą osób dobijała w kluczowym momencie do 500 osób. To jest projekt o rząd wielkości większy od największego jaki do tej pory zrobiliśmy” – zapowiadał w wywiadzie Sebastian Wojciechowski, prezes spółki People Can Fly.

Od dłuższego czasu na Top Wishlist platformy Steam na 2. miejscu znajduje się Dying Light 2 od Techlandu. Jest to druga po Cyberpunku, najbardziej wyczekiwana gra. Niestety w tym przypadku nie znamy daty premiery. Od momentu przełożenia terminu z wiosny 2020 roku nic nie wiadomo na temat nawet przybliżonej daty debiutu 2. części Dying Light.

Mimo zaawansowanych prac nad Dying Light 2, wrocławska spółka nie zapomina o rozwijaniu pierwszej części gry. Jeszcze w zeszłym tygodniu ukazało się nowe DLC – Dying Light Hellraid.

Zobacz także: Szykuje się gorąca jesień i zima w polskim gamingu. 8 spółek z GPW, które przygotowują premiery mocnych tytułów

Jeszcze więcej polskich gier na konsole nowej generacji

Powyższe tytuły to jedne z najbardziej wyczekiwanych polskich produkcji na nowe urządzenia. Jednak nie zamykają zestawienia gier, które będą dostępne na PS5 czy Xbox Series X. Na wyróżnienie zasługuje gra Paradise Lost od studia PolyAmorous. Wydawcą gry będzie spółka notowana na GPW, All in! Games. Piotr Żygadło, prezes All in! Games zapewniał, że tytuł cieszy się pozytywnym odbiorem.

Gracz będzie miał okazję wcielić się w role 12-letniego chłopca, który znajduje się na terytorium Polski po ataku nuklearnym dokonanym przez nazistów. Twórcy gry przedstawią alternatywny świat, w którym II wojna światowa nigdy się nie skończyła.

Na początku stycznia pisaliśmy o tym, że gdyńska spółka Forever Entertainment planuje wydanie dwóch części Panzer Dragoon: Remake na konsole nowej generacji. Pierwsza część zadebiutowała w marcu. Na razie gracze czekają na wersje na PC, a w późniejszym czasie mogą również liczyć na egzemplarz na nowe urządzenia. „Na pewno Panzer Dragoon: Remake zawita na obu nowych platformach” - zapewniał Zbigniew Dębicki, prezes spółki, podczas czatu inwestorskiego.

Forever Entertainment w swojej działalności skupia się obecnie na wydawaniu remaków znanych tytułów. Pracuje również nad grami The House of the Dead, a to oznacza, że i ta produkcja może trafić w przyszłości na konsole nowej generacji.

Wydana w 2018 roku gra Ultimate Fishing Simulator od Ultimate Games doczeka się już niebawem kontynuacji. Druga część symulatora łowienia ryb będzie również dostępna na konsole nowej generacji. Ponadto już pod koniec sierpnia, pierwsza część gry zostanie wydana na Nintendo Switch, który w ostatnim czasie odnotowuje rekordową sprzedaż.

Na polskim rynku gier pojawiła się ostatnio spółka Far From Home, która pracuje nad produkcją o roboczej nazwie Project Oxygen. Będzie to symulator przetrwania w postapokaliptycznym świecie, który również znalazł się wśród potwierdzonych gier na konsole nowej generacji. Jak na razie spółka zapowiedziała, że gra pojawi się we wczesnym dostępie w 2021 roku.

Zobacz także: Doświadczeni developerzy stworzą survivalową grę w postapokaliptycznym świecie. Powstaje studio Far From Home

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.