The Farm 51 coraz bliżej premiery World War 3. Spółka rozpoczyna testy alpha World War 3
Obrazek użytkownika Wiadomości
30 wrz 2021, 12:38

The Farm 51 wspólnie z rosyjskim wydawcą MY.GAMES rozpoczyna testy alpha World War 3

Od dzisiaj trwają alpha testy gry World War 3 od The Farm 51. Ulepszoną wersję polskiej produkcji będą mogli sprawdzić posiadacze tytułu w formule wczesnego dostępu.

Prace nad pełną wersją tytułu World War 3 trwają w najlepsze. Spółka The Farm 51 wspólnie rosyjskim wydawcą MY.GAMES właśnie uruchomiła testy alpha multiplayerowej rozgrywki, aby zaprezentować graczom ulepszoną wersję gry. Możliwość przetestowania jest dostępna tylko dla posiadaczy formuły wczesnego dostępu, a testy potrwają do 4 października. Przygotowano również stream, aby wszystkim zainteresowanym pokazać zmiany, które zaszły w produkcji World War 3 od premiery w 2018 roku.

„Ulepszona strzelanina, odświeżone animacje i wiele innych ulepszeń przedstawionych w naszej ostatniej aktualizacji będzie można doświadczyć podczas Veteran Alpha Test. Funkcje, takie jak realistyczne mapy, szeroki zestaw opcji dostosowywania oraz szeroki wachlarz szczegółowych mundurów i broni, zapewniają doświadczenie, które lubimy nazywać „grywalnym realizmem”: realistyczne funkcje rozgrywki, które zwiększają immersję bez wpływu na rozgrywkę, zapewniając dostęp do III wojny światowej dla nowych graczy w gatunku FPS” – napisano na platformie Steam.

Podczas dzisiejszego czatu z zarządem spółki The Farm 51, zapewniono, że produkcja jest już gotowa, aby zaprezentować ją szerokiemu grono odbiorców. Rozpoczynające się testy alpha są pierwszym krokiem w intensyfikacji testów przed docelową premierą gry. Ilość contentu zawartego w wersji testowej nie jest oczywiście pełna, dzisiaj zaoferowano graczom 4 mapy, wybrane bronie czy mundury. 

Zobacz także: Bóbr i stacja benzynowa rozruszały gaming. Premiery polskich gier na Steam we wrześniu wypadły naprawdę dobrze

Militarny shooter od The Farm 51 coraz bliżej pełnej wersji

World War 3 to jeden z dwóch głównych projektów stworzonych przez gliwickie studio. Tytuł ten został wydany w formule wczesnego dostępu w październiku 2018 roku i początkowo spotkał się z mieszanymi ocenami graczy. Jak na grę oferującą tryb multiplayer przystało, nie udało się ominąć problemów z serwerami. World War 3 po blisko trzech latach od premiery otrzymał około 19 tys. ocen, z czego tylko 61% z nich jest pozytywnych.

Teraz gracze mogą spodziewać się znacznej poprawy jakości World War 3. Jeszcze w ubiegłym roku do prac nad polskim tytułem został zaangażowany rosyjski wydawca MY.GAMES. Jak informowano wtedy w komunikacie, międzynarodowa firma zapewnia The Farm 51 zaplecze finansowe, które umożliwi dokończenie produkcji oraz zapewni wsparcie po premierze.

W połowie lipca br., po długiej ciszy ze strony gliwickiej spółki na temat World War 3, opublikowano kilkuminutowy gameplay. Pokazał on nowy potencjał produkcji, zaprezentowano kilka nowości jakie zaoferuje multiplayerowy tytuł, a gracze zaczęli wyczekiwać premiery pełnej wersji (określanego przez niektórych) „polskiego Battlefielda”.

Alpha testy wystartowały dzisiaj i potrwają do 4 października. Jak wspominaliśmy, będą one tylko dostępne dla posiadaczy tytułu w formule wczesnego dostępu. A ta wersja była możliwa do zakupienia jedynie do sierpnia 2020 roku, ponieważ później spółka zdecydowała się wycofać World War 3 ze sprzedaży, aby skupić się na rozwoju pełnej wersji.

The Farm 51 wciąż nie informuje o możliwej dacie premiery World War 3. Warto tutaj spojrzeć na międzynarodowy kalendarz premier dla shooterów. W połowie listopada, po opóźnieniu premiery, zadebiutuje nowa odsłona Battlefielda, która tym razem przeniesie graczy do 2042 roku. Wcześniej, bo 22 października wystartują otwarte beta testy. Również w listopadzie na rynek gier wkroczy już… osiemnasta odsłona shootera Call of Duty (Vanguard) od Activision Blizzard.

W ostatnich tygodniach The Farm 51 udostępniło Chernobylite w pełnej wersji, które spotkało się z pozytywnym odbiorem graczy, a dosłownie dwa dni temu gra ukazała się na konsolach. Tylko w ciągu ostatnich 30 dni na platformie Steam przybyło ponad 300 recenzji, z czego aż 88% z nich jest pozytywna.

Zobacz także: World War 3 zmieniło się nie do poznania. The Farm 51 wspólnie z MY.GAMES prezentuje nowe wideo z rozgrywki

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.