Premiera Hard West 2 od Ice Code Games z sukcesem debiutuje w wersji pecetowej. Kurs akcji spółki rośnie dzisiaj o ponad 60%
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
05 sie 2022, 12:04

Premiera Hard West 2 od Ice Code Games z sukcesem debiutuje w wersji pecetowej. Kurs akcji spółki rośnie dzisiaj o ponad 60%

98% pozytywnych recenzji na platformie Steam, peak przekracza już 1500 graczy i cały czas rośnie. Wczoraj odbyła się premiera Hard West 2 od Ice Code Games. Kurs akcji zareagował euforycznie +65% przy prawie 1 mln zł obrotu.

Hard West 2 to kontynuacja gry z 2015 roku, wyprodukowanej wtedy przez CreativeForge Games i wydanej przez Good Shepherd Entertainment. IP zostało wykupione przez Ice Code Games, kiedy pojawiły się problemy w spółce CreativeForge Games w 2019 roku. Wtedy też rozpoczęto poszukiwanie wydawcy, którym ponownie zostało Good Shepherd. Dzięki temu polska spółka otrzymała finansowanie zarówno na produkcję kontynuacji tytułu oraz wydatki marketingowe. Kampania rozpoczęła się zaledwie kilka miesięcy temu, a premiera w wersji pecetowej odbyła się wczoraj.

Kontynuacja produkcji osadzonej na Dzikim Zachodzie okazała się strzałem w dziesiątkę. Kilkanaście godzin od premiery gra na Steamie otrzymała 98% pozytywnych recenzji, natomiast na portalu Metacritic ma obecnie 75 pkt. Jeżeli chodzi o peak graczy to wynosi on aktualnie ponad 1500 użytkowników platformy Steam i od rana cały czas rośnie. 

„Hard West 2 jest grą znacznie bardziej rozbudowaną, dynamiczną i zapewniającą dłuższą rozgrywkę. Mechanika gry i asety graficzne zostały zaprojektowane tak, by trafić w gusta współczesnych graczy; unikatowy system Bravado zapewnia wrażenia zbliżone do obcowania z grą akcji. Współtworzona przez Matta Forbeck’a fabuła i wyraziście naszkicowani bohaterowie zapewnią imersję na zupełnie nowym poziomie. Hard West 2 dostarcza wszystko to, co było wspaniałe w pierwszej części i rozbudowuje grę o nowe elementy, by przenieść ją w druga dekadę XXI wieku” – komentował jeszcze przed premierą prezes Ice Code Games, Paweł Wilk.

Notowania Ice Code Games

Ice Code Games (1)

Kurs akcji ICG po premierze gry rośnie prawie 65% przy prawie 1 mln zł obrotu. W tej chwili wycena spółki oscyluje w okolicy 100 mln zł i notowania pozostają poniżej poziomu z momentu wejścia spółki na NewConnect w wyniku finalizacji transakcji odwrotnego przejęcia w lutym 2022 roku.

Zobacz także: Branża gier może się ostatecznie oprzeć recesji, wynika z danych Newzoo. Wartość rynku przekroczy 225 mld USD w 2025 roku

Kolejny sukces na rynku gier wśród ostatnich premier

Ostatnio na polskim rynku gier byliśmy świadkami kilku premier, głównie z gatunku symulatorów. W ubiegłym tygodniu zadebiutował m.in. Fire Commander od Pixel Crow Games czy Yacht Mechanic Simulator od Punch Punk. Nie okazały się one wielkim sukcesem, którym natomiast może pochwalić się Cooking Simulator wydany na Oculus Store 28 lipca, o czym pisaliśmy na początku tygodnia.

Kolejnym sukcesem możemy określić premierę gry Hard West 2 od Ice Code Games. Spółkę możecie kojarzyć z gry wydanej w 2019 roku Re-Legion, jednak nie odbiła się ona szerokim echem na rynku gier. Tego nie będzie można powiedzieć w przypadku kontynuacji produkcji z 2015 roku. Ice Code Games wykupiło IP do gry kilka lat temu i udało mu się nawiązać współpracę z tym samym wydawcą, co w przypadku pierwszej części. Mowa o Good Shepherd Entertainment.

„Już w drugiej połowie 2019 roku rozpoczęliśmy poszukiwanie wydawcy dla tego tytułu i udało nam się podpisać umowę z Good Shepherd Entertainment, który odpowiadał również za wydanie pierwszej części gry. Pomimo dużego zainteresowania ze strony różnych wydawców, rozpoczęcie współpracy z holenderskim wydawcą wynikło naturalnie. Good Shepherd był wydawcą pierwszej części gry Hard West, więc posiadał największe doświadczenie jeśli chodzi o to IP. Co więcej, to GS kontrolował sprzedaż pierwszej części, więc tak naprawdę jedynie oni mogą efektywnie wykorzystać bazę ponad pół miliona graczy przy premierze Hard West 2” – mówił w wywiadzie dla Strefy Inwestorów prezes Ice Code Games.

Premiera Hard West 2 odbyła się wczoraj w godzinach wieczornych i do tej pory gra otrzymała aż 98% pozytywnych recenzji. Peak graczy cały czas rośnie, obecnie przekroczył już 1,5 tys. użytkowników Steama w porównaniu do około 900 graczy w przypadku pierwszej części. W planach jest wydanie wersji konsolowej, jednak ta decyzja ma zostać podjęta po odbiorze gry właśnie w wersji pecetowej.

hard west 2 steamDB

Źródło: SteamDB

Do momentu premiery Hard West 2 większość zespołu Ice Code Games skupiała się właśnie na tej produkcji. Jednak firma ma w swoim pipelinie kolejne, dwa projekty. „Odyseusz to nowa gra strategiczna, nad którą rozpoczęliśmy prace już w tym roku. Inny ważny projekt to Demiurg, wspierany sztuczną inteligencją system kreacji treści do gier z widokiem z lotu ptaka. System będzie pomagał produkować gry z wykorzystaniem silnika Unity; projekt jest realizowany w ramach unijnego programu GameInn” – powiedział Strefie Inwestorów Paweł Wilk.

Zobacz także: Kolejny, polski sukces na Oculus Store. Cooking Simulator VR zwrócił koszty produkcji w kilka godzin od premiery

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.