Deweloper z Gorzowa wybuduje 800 mieszkań z przeznaczeniem na najem instytucjonalny
Obrazek użytkownika Wioletta Hass
30 wrz 2022, 07:22

Deweloper z Gorzowa wybuduje 800 mieszkań z przeznaczeniem na najem instytucjonalny. Trwają rozmowy z funduszami na temat inwestycji

Kolejny Polski deweloper poinformował o rozszerzeniu oferty dla sektora PRS. Projekt zakłada budowę 800 mieszkań z przeznaczeniem na długoterminowy najem instytucjonalny.

Gorzowski deweloper działający na terenie północno-zachodniej Polski zdecydował się rozszerzyć ofertę o inwestycje z sektora PRS. Planuje stworzyć blisko 800 mieszkań o łącznej powierzchni 42 tys. mkw. w Poznaniu, Gorzowie, Szczecinie i Zielonej Górze.

Zobacz także: Fundusz inwestycyjny z Holandii kupił 128 mieszkań w Krakowie i przeznaczy je na najem długoterminowy

Budnex dołącza do sektora PRS

Deweloper z Gorzowa zdecydował się rozszerzyć ofertę na rynek PRS. Zapowiedział budowę 800 mieszkań na ziemi o łącznej powierzchni 42 tys. mkw. Lokale pod najem instytucjonalny powstaną na terenie Poznania, Gorzowa, Szczecina oraz Zielonej Góry. Jak podaje spółka, obecnie trwają rozmowy z potencjalnymi inwestorami. Budnex zaznacza, że jest odpowiednio przygotowany do realizacji inwestycji odpowiadającej na zapotrzebowanie w sektorze PRS.

„Przez 26 lat działalności deweloperskiej rozbudowaliśmy swój bank ziemi. Mamy odpowiednie zasoby oraz doświadczenie, aby realizować inwestycje odpowiadające potrzebom rozwijającego się w Polsce sektora PRS.” – powiedział Krzysztof Nuckowski prezes Budnexu. I dodał: „Choć dziś tego typu projekty skupione są w kilku największych polskich miastach, dostrzegamy równie wielki potencjał w innych ośrodkach. W obecnej sytuacji społeczno-ekonomicznej, kwestią czasu jest, kiedy inwestorzy instytucjonalni zaczną budować swój portfel nieruchomości w większości miast wojewódzkich. Takim podmiotom jesteśmy w stanie zagwarantować stałą współpracę i gotowe projekty z pozwoleniem na budowę w każdym mieście, w którym inwestujemy”

Budnex to spółka, która ma już pierwsze projekty w tym segmencie na koncie. W poprzednich latach deweloper z sukcesem zrealizował projekty pod najem długoterminowy dla klientów biznesowych z Irlandii.

Fundusze PRS coraz bardziej aktywne w Polsce

Obecnie obserwujemy rozgrzany do czerwoności rynek wynajmu, nie uszło to uwadze deweloperom i funduszom inwestycyjnym. W tym obszarze szczególnie aktywne są zagraniczne podmioty, jakiś czas temu potwierdził to Béranger Dumont, dyrektor generalny BPI Real Estate Poland.

„Największe kompetencje mają fundusze zagraniczne, które na polski rynek wchodzą z gotowym know-how w zakresie zarówno najmu, jak i późniejszego zarządzania nieruchomością. Jednakże również polskie firmy inwestują w PRS i coraz śmielej działają na tym rynku.” – potwierdza dyrektor BPI Real Estate Poland.

Wspiera tę sytuację obecny stan rynku kredytowego, spadek zdolności kredytowej Polaków oraz ogromny popyt na najem mieszkań.

Niedawno pisaliśmy, że Holenderski fundusz Van der Vorm Vastgoed podpisał umowę na zakup 128 mieszkań na krakowskim Podgórzu od lokalnego dewelopera Quelle Lokum.

„Przy realizacji transakcji opiewającej na zakup 128 lokali działaliśmy etapowo. W pierwszej kolejności Van der Vorm Vastgoed podpisał umowę na zakup 50-ciu lokali. Drugi etap transakcji, który został sfinalizowany w lipcu tego roku, zakłada zakup kolejnych 78 mieszkań.” – poinformował Łukasz Łanoszka z kancelarii Konieczny Wierzbicki.

Zobacz także: Fundusze inwestycyjne zaczynają wykupywać nowe mieszkania w Polsce i w ten sposób ustabilizują rynek nieruchomości

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.