PCC Rokita kontynuuje program emisji obligacji ze stałym oprocentowaniem 5% oraz publikuje dobre wyniki finansowe | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
12 mar 2018, 06:40

PCC Rokita kontynuuje program emisji obligacji ze stałym oprocentowaniem 5% oraz publikuje dobre wyniki finansowe

Grupa PCC Rokita, zajmująca się produkcją i handlem produktami chemicznymi dla najważniejszych branż przemysłu - w przemyśle tworzyw sztucznych, chemii przemysłowej i gospodarczej, przemyśle chłodniczym, farmaceutycznym, spożywczym, budowlanym, samochodowym, tekstylnym czy górniczym - rozpoczyna publiczną ofertę sześcioletnich obligacji. Zapisy rozpoczną się 15 marca i będą trwać do 22 marca 2018 r. Inwestorom oferowane jest stałe oprocentowanie wynoszące 5% w skali roku. Spółka opublikowała też wyniki finansowe za 2017 rok, więc można jeszcze lepiej przeanalizować atrakcyjność oferty.

Warunki emisji obligacji PCC Rokita

W ramach V Programu Emisji Obligacji, spółka wyemituje 250 tys. obligacji serii EE o wartości nominalnej 100 zł. W tej emisji spółka planuje pozyskać łącznie 25 mln zł.

Oprocentowanie będzie stałe i wyniesie 5% w skali roku. Odsetki będą wypłatane w okresach co 3 miesiące. Pierwsza wypłata nastąpi 23 czerwca 2018 r.

Obligacje zostaną wprowadzone na rynek Catalyst. Wykup nastąpi w terminie 6 lat od przydziału, czyli 23 marca 2024 r., lecz spółka zastrzega sobie prawo do wcześniejszego wykupu. Obligacje nie będą zabezpieczone.

Zestawienie warunków emisji obligacji PCC Rokita serii EE

Oprocentowaniestałe, 5% w skali roku
Okres odsetkowy3 miesiące
Termin wykupu6 lat
Data zapadalności23 marca 2024 r.
Ilość oferowanych obligacji250 tys.
Cena emisyjna100,00 zł
NotowaniaCatalyst

Harmonogram emisji obligacji PCC Rokita

Rozpoczęcie oferty15 marca 2018 r.
Zakończenie oferty22 marca 2018 r.
Przydział obligacji23 marca 2018 r.
Pierwsza data płatności odsetek23 czerwca 2018 r.
Data wykupu23 marca 2024 r.

Gdzie można złożyć zapisy na obligacje PCC Rokita?

Zapisy będą przyjmowane w Punktach Obsługi Klienta Domu Maklerskiego BDM oraz w placówkach członków konsorcjum:

Szczegółowy opis oferty dotyczącej emisji obligacji PCC Rokita można znaleźć na dedykowanej stronie internetowej, a także w dokumencie informacyjnym dostępnym na stronie spółki.

Dobre wyniki finansowe PCC Rokita za 2017 r.

PCC Rokita od 7 lat cyklicznie emituje obligacje. Do tej pory spółka przeprowadziła piętnaście emisji o łącznej wartości 365,8 mln zł. Każda z nich została zrealizowana z sukcesem.

Jednocześnie, w tym samym okresie, od 6 lat PCC Rokita wykazuje regularnie rosnące przychody i zyski ze sprzedaży. Od 2011 roku przychody wzrosły o 57% zaś zysk netto o 250%.

W samym 2017 r. spółka wykazała 1,286 mld zł przychodów, czyli więcej o 16% w stosunku do poprzedniego roku. Zysk brutto ze sprzedaży także wzrósł o podobną wartość 15% do 358 mln zł.

Na koniec 2017 r. PCC Rokita osiągnął zysk netto w wysokości 182 mln zł w porównaniu do 203 mln zł przed rokiem.

- Rok 2017 był rekordowy, z zastrzeżeniem, iż wypracowane zyski trzeba analizować przez pryzmat wysokich wyników roku 2016, na który w dużym stopniu miały wpływ czynniki jednorazowe. Eliminując zmiany zysku na pozostałej działalności operacyjnej, Grupa wykazałaby za 2017 rok wzrost zysku netto o blisko 18% i zysku EBITDA o ponad 15% - pisze w liście do inwestorów Prezes Zarządu PCC Rokita, Wiesław Klimkowski

Co istotne z punktu widzenia obligatariuszy, wartości wskaźników zadłużenia i płynności płatniczej spółki są na tym samym, stabilnym poziomie od wielu lat.

PCC Rokita wypłaca także regularnie od 7 lat, stale rosnącą dywidendę.

Pełny raport roczny dostępny jest na stronie spółki.

Zobacz także: Notowania, wykres, wskaźniki i dane finansowe PCC Rokita

Zapisz się na darmowy newsletter na temat obligacji, aby otrzymywać informacje o najnowszych artykułach

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.