Cavatina Holding oferuje obligacje oprocentowane na 9.6%. Zapisy potrwają do 25 lutego
Obrazek użytkownika Wioletta Hass
21 lut 2022, 11:52

Cavatina Holding oferuje obligacje oprocentowane na WIBOR 6M + 6 PP - zapisy potrwają do 25 lutego

Grupa Kapitałowa Cavatina Holding, jeden z największych polskich deweloperów powierzchni biurowych 14 lutego rozpoczęła zapisy na obligacje.

Cavatina Holding działa na 7 największych polskich rynkach: Bielsko-Białej, Gdańsku, Łodzi, Katowicach, Krakowie, Warszawie i Wrocławiu. Deweloper specjalizuje się budowie powierzchni biurowych, przykładając szczególną uwagę zrównoważonemu budownictwu, z potwierdzeniem w certyfikatach środowiskowych np. BREEAM. Spółka jest obecna na głównym parkiecie warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych od lipca 2021 r. Celem strategicznym Cavatiny jest osiągnięcie 1 mln mkw. GLA portfela inwestycji do końca 2025 r.
 

Notowania Cavatina Holding od debiutu na GPW

Cavatina Holding

Emisja obligacji

10 stycznia Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny, a 14 lutego rozpoczęły się zapisy na obligacje Grupy Kapitałowej Cavatina Holding. 50 000 obligacji serii P2022A o nominalnej wartości 1 tys. zł. to pierwszy etap programu obligacji, który pozwoli na emitowanie obligacji o wartości 200 mln. zł. Zapisy potrwają do 25 lutego, z kolei przydział jest planowany na 8 marca 2022 r.

Oprocentowanie emitowanych obligacji zostało ustalone na podstawie WIBOR 6M (z 2 marca 2022r.) i powiększone o 6%, co daje w tym momencie około 9.6%. Funkcję oferującego pełni Michael/Ström Dom Maklerski, zapisy również są przyjmowane przez Dom Maklerski Banku BPS, DM BDM i Noble Securities.

Deweloper planuje debiut swoich obligacji na rynku Catalyst 11 marca 2022 r.

Szczegółowe informacje na temat oferty publicznej obligacji spółki Cavatina Holding.

Zobacz także: Ruszają zapisy na obligacje Cavatina Holding

Warunki i cel oferty

Wartość całego programu emisji Cavatina Holding sięga do 200 mln. zł, a w ramach obecnej oferty spółka zaoferuje obligacje o wartości 50 mln zł. Termin wykupu akcji trwa do 3,5 roku, wypłata odsetek będzie następować co 6 miesięcy. Oprocentowanie jest zmienne WIBOR 6M + 6,00 p.p. Minimalne można się zapisać na 1 obligację, której wartość nominalne wynosi 1 000 zł.
 

warunki oferty CH


Środku pozyskane z emisji obligacji zostaną wykorzystane do finansowania zakupu gruntów, ale również finansowania nakładów inwestycyjnych na projekty deweloperskie.

Harmonogram oferty

  • 25 lutego 2022 r. – zakończenie przyjmowania zapisów
  • 3 marca 2022 r. – przewidywany termin (warunkowego) przydziału
  • 8 marca 2022 r. – przewidywany dzień emisji
  • marzec 2022 r. – przewidywany termin rozpoczęcia notowań na Catalyst

O szczegółach emisji będzie można porozmawiać z przedstawicielami zarządu podczas czatu, który odbędzie się 22 lutego, we wtorek o godz. 12:00. Szczegóły tutaj.

Jeden z liderów polskiego rynku

Grupa Kapitałowa Cavatina Holding działa w 7 polskich miastach, są to Warszawa, Wrocław, Kraków, Katowice, Gdańsk, Łódź i Bielsko-Biała. Portfel inwestycyjny grupy stale się powiększa a jego obecna wartość to 0,5 mln mkw. Deweloper sam zarządza kluczowymi procesami inwestycyjnymi, od akwizycji, przez projektowanie, po aranżację wnętrz i wykończenie powierzchni. Ważnym elementem w projektach spółki jest to, aby były one miastotwórcze, czyli współgrały z istniejącą już tkanką miejską, ale również zaspokajała potrzeby okolicznej społeczności.

Zobacz także: Emisja obligacji Cavatina Holding oraz plany rozwoju – czat z zarządem spółki

Zapisz się na darmowy newsletter na temat obligacji, aby otrzymywać informacje o najnowszych artykułach

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.