Trwają zapisy w ofercie obligacji Develii z oprocentowaniem zmiennym wynoszącym obecnie ponad 11%
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
01 gru 2022, 10:11

Trwają zapisy w ofercie obligacji Develii z oprocentowaniem zmiennym wynoszącym obecnie ponad 11%

Do 9 grudnia trwają zapisy na obligacje Develii, jednego z największych deweloperów mieszkaniowych w Polsce. Spółka ma zamiar pozyskać do 20 mln zł. Jest to pierwszy etap z programu obligacji o łącznej wartości do 150 mln zł, który pozwoli na dywersyfikację źródeł finansowania.

Od poniedziałku 28 listopada do 9 grudnia inwestorzy mogą zapisać się na 3-letnie obligacje o zmiennym oprocentowaniu opartym o WIBOR 3M powiększonym o marżę 4,1% Przykładowo, gdyby teraz było wyceniane oprocentowanie, to wyniosłoby 11,41% (przy WIBOR 3M na poziomie 7,31%).

„Do kredytów bankowych oraz obligacji dla instytucji, które aktualnie ze względu na sytuację rynkową nie cieszą się dużym zainteresowaniem, dodajemy komponent obligacji skierowanych do inwestorów detalicznych. Możliwość korzystania z różnych źródeł finansowania postrzegamy jako pewien bufor bezpieczeństwa, który pozwoli nam ze spokojem realizować kolejne projekty” – mówi Paweł Ruszczak, wiceprezes Develii.

Zobacz także: Emisja obligacji spółki Develia oraz plany rozwoju – czat z zarządem

Zapisy można składać poprzez organizatora, czyli konsorcjum Michael/Ström Dom Maklerski, oraz także przez:

  • Dom Maklerski BDM,
  • Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska,
  • IPOPEMA Securities,
  • Noble Securities
  • Dom Maklerski Banku BPS.

Zapisy na obligacje Develii serii P2022A

Zapisy na obligacje Develia

Źródło: spółka

Warunki oferty

Obecna emisja obligacji do 20 mln zł jest pierwszym etapem w ramach programu ustanowionego w lipcu 2022 r. na podstawie zatwierdzonego pod koniec października przez KNF prospektu. Cały publiczny program emisji przewidziany jest na sprzedaż obligacji o łącznej wartości do 150 mln zł.

Zapisy zakończą się 9 grudnia 2022 r., a przydział i rozrachunek transakcji nastąpi 20 grudnia 2022 r. Cena obligacji jest stała i wynosi 1000 zł.

Wypłata odsetek będzie realizowana co 3 miesiące. Wykup obligacji jest planowany na 20 grudnia 2025 r.

obligacje Develia

Obligacje nie są zabezpieczone i będą docelowo wprowadzone do obrotu na rynku regulowanym GPW Catalyst.

Szczegóły emisji dostępne są m.in. na stronie spółki w dziale „Obligacje”.

Develia (wcześniej LC Corp) realizuje inwestycje mieszkaniowe i komercyjne w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Gdańsku, Łodzi i Katowicach. Jest notowana na GPW od 2007 r. W ostatnich 10 latach wyemitowała obligacje o łącznej wartości 1,3 mld zł., które zostały w 70% spłacone, a pozostałe obligacje o łącznej wartości 380 mln zł są notowane na Catalyst i zostaną wykupione do października 2024 r.

Zobacz także: Develia SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat 

Zapisz się na darmowy newsletter na temat obligacji, aby otrzymywać informacje o najnowszych artykułach

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.