K2 Holding ma potencjał do dalszych wzrostów. Analitycy podnoszą cenę docelową dla rekomendacji kupna
Obrazek użytkownika Tymoteusz Turski
21 lip 2022, 11:17

K2 Holding ma potencjał do dalszych wzrostów. Analitycy podnoszą cenę docelową dla rekomendacji kupna

Od początku negocjacji z Netią w sprawie sprzedaży większości udziałów projektu Oktawave kurs akcji wzrósł K2 Holding o 7,5 zł (ponad 20%). Najnowsze doniesienia informujące o zawartej umowie i zakończeniu negocjacji sprawiły, że DM Trigon podwyższył swoją cenę docelową z 31 zł do 36 zł, tym samym przewidując w ciągu najbliższych 12 miesięcy dalszy 20% potencjał do wzrostu.

K2 Holding to spółka oferująca usługi w zakresie segmentu IT oraz marketingu. Obecnie czołowymi projektami spółki są: PerfectBot (projekt rozwoju chatbotów dla biznesów e-commerace), rozwijanie rozwiązań low-code, a także dostarczanie usług marketingowych i softwarowych. Do niedawna istotnym projektem był również Oktawave, który przez ostatnie lata generował ujemne przepływy pieniężne, jednak w wyniku negocjacji z Netią spółka sprzedała 90% udziałów o wartości 25,2 mln zł.

K2 AKCJE

Zobacz także: XTB może odnotować rekordowe wyniki w 1 połowie 2022. Analitycy prognozują wyniki polskiego brokera, po szacunkowych wynikach Plus500

Sprzedaż Oktawave

Umowa z Netią stanowi bardzo pozytywny katalizator dla spółki. Projekt Oktawave w ostatnich latach generował stratę na poziomie operacyjnym, a pozyskana gotówka w wyniku sprzedaży stanowi szansę na rozwój dla K2 Holding. Zdaniem analityków może ona zostać przeznaczona dla akcjonariuszy. Zarząd 22 czerwca zarekomendował wypłatę dywidendy w wysokości 8,4 zł na akcję (przy obecnym kursie ok. 26%), co może spowodować spadek akcji do poziomu 25 zł, co może pozwolić uruchomienie procesu skupu akcji własnych. Innym zastosowaniem dla środków pozyskanych w wyniku sprzedaży udziałów jest wzmocnienie pozycji negocjacyjnej spółki wobec pozyskiwania finansowania dla innego projektu – PerfectBot. Alternatywnie, gotówka może zostać wykorzystana do dofinansowania projektu na własną rękę. Spółka może również wykorzystać ją do wsparcia swojej spółki-córki Fabrity, której przychody stanowią prawie 1/3 przychodów całego K2 Holding.

Jedynym minusem dla spółki wynikającym ze sprzedaży Oktawave są koszty w wysokości ok. 1 mln zł, dotychczas przypisywane Oktawave, które odtąd będą obciążały wynik finansowy K2 Holding. Jednak, ze względu na kończącą się umowę na wynajem przestrzeni biurowej, spółka będzie mogła wynegocjować nowe warunki uwzględniające mniejsze zapotrzebowanie biurowe generując w ten sposób oszczędności rekompensujące wzrost kosztów.

Wzrosty z ostatnich sesji uwzględniły pozytywny wpływ zakończenia negocjacji z Netią, wobec czego analitycy przewidują, że w krótkim terminie rynek wycenił sfinalizowanie transakcji. Jednak z powyższych powodów uważają oni, że spółka dalej ma potencjał do długoterminowych wzrostów.

Zobacz także: Rekomendacje czerwiec 2022 - oto jakie spółki zalecali kupować i sprzedawać maklerzy

PerfectBot szuka inwestora

Głównym celem związanym z tym projektem jest pozyskanie inwestora zewnętrznego. Dzięki temu zmniejszą się nakłady finansowe na projekt i część generowanej przez spółkę gotówki zostanie uwolniona. Cel ten spółka chce osiągnąć w ciągu najbliższych miesięcy. Pozyskany kapitał zostanie przede wszystkim przeznaczony na skalowanie projektu na rynki zagraniczne.

Głównym czynnikiem ryzyka dla spółki jest potencjalna wysoka kapitałochłonność projektu. Jeśli nie zostanie on rozwinięty w planowany sposób, opóźnienia mogą wymagać dalszego dokładania do rozwoju projektu, co w dłuższej perspektywie będzie negatywnie odbijać się na wynikach spółki. Jednak analitycy uspokajają, że w przypadku K2 Holding to ryzyko jest umiarkowane, ponieważ spółka poprzednimi projektami udowodniła, że jest w stanie generować dodatnią wartość przy ich pomocy.

Wyniki finansowe za 1Q22 i prognozy na nadchodzący kwartał

Główna spółka-córka K2 Holding, Fabrity, w pierwszym kwartale 2022 roku zanotowała 25% wzrost przychodów do poziomu 11,7 mln zł. Zostało to osiągnięte przede wszystkim dzięki poprzez rozwój współpracy z klientami wcześniej pozyskanymi. W 2022 roku największy wpływ na wyniki spółki miała branża finansowa i sektor opieki medycznej. Analitycy zauważają, że segment low-code, mimo obecnie niewielkiego udziału w przychodach firmy, ma duży potencjał do wzrostu. Low-code to usługi umożliwiające klientom programowanie bez znajomości języków programowania przy użyciu diagramów, formularzy lub grafów.

K2H INFO

Całe K2 Holding zanotowało przychody na poziomie 36 mln zł (24% wzrost r/r), a analitycy przewidują, że w 2Q22 osiągną oni 30 mln zł przychodów. Mimo spadku przychodów w stosunku do poprzedniego kwartału, diametralnie wzrośnie rentowność. Według szacunków, zysk netto spółki w 2Q22 roku wyniesie 12,7 mln zł, co oznacza ponad 10-krotny wzrost w stosunku do poprzedniego kwartału.

Zobacz także: Wyniki Mercator Medical wracają do normy

Link do rekomendacji.

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.