Rekordowe wyniki sprzedażowe Ailleron. Segment Technology Services notuje imponujący wzrost
Obrazek użytkownika Tymoteusz Turski
29 lis 2022, 14:58

Rekordowe wyniki sprzedażowe Ailleron za 3 kwartał. Segment Technology Services notuje imponujący wzrost

Spółka kontynuuje imponujące wzrosty, raportując rekordowe wyniki na poziomie sprzedaży i rentowności. W głównej mierze obecną sytuację Ailleron zawdzięcza świetnemu segmentowi Technology Services odpowiedzialnemu za 84% przychodów spółki.

Zdaniem analityków z Noble Securities najnowsze wyniki świadczą o „przejściu na nową trajektorię wyników kwartalnych”. Imponujące dynamiki rok do roku, wzrost znaczenia eksportu w sprzedaży i świetne wyniki segmentu Technology Services wynikające z udanej strategii akwizycyjnej stanowią bardzo pozytywne sygnały dla przyszłości spółki.
 

AILLERON WYKRES

Mocne wzrosty w przychodach

W 3 kwartale Ailleron zanotował 111,7 mln zł przychodów. Jest to wzrost aż o 86% r/r. Najlepiej poradził sobie dynamicznie rozwijający się segment Technology Services, w którym sprzedaż wzrosła o 111% r/r. Jest to nie tylko efekt konsolidacji wyników związanej ze strategią akwizycyjną, ale także wzrostem samego segmentu. Technology Services pozostaje dominującym segmentem działalności spółki odpowiedzialnym za 84% sprzedaży.
 

Wyniki za 3Q22


Coraz większy wpływ na wyniki Ailleronu ma eksport. Obecnie przychody z zagranicy stanowią 76% całej sprzedaży (rok wcześniej 54%). Analitycy podkreślają, że przez to spółka wystawia się na większe ryzyko walutowe w sytuacji umocnienia się złotego.

Ciągle poprawia się również rentowność spółki. W q/qrentowność wzrosła o prawie 10 p.p. do poziomu 33%. Od 4Q19 Ailleron kontynuuje pozytywną tendencję spadkową kosztów sprzedaży w stosunku do przychodów, które obecnie wynoszą 6%.

EBIT wyniósł w 3 kwartale 15,5 mln zł (+138% r/r), a finalny zysk netto osiągnął poziom 12,3 mln zł (+208% r/r i aż 175% wyżej niż prognozy).

Zobacz także: ZEW Kogeneracja mocno poprawia przychody w 3 kwartale 2022

Segment FinTech tym razem na plusie

W segmencie FinTech spółka zanotowała niewielki dodatni wynik na poziomie EBIT w wysokości 0,06 mln zł. Wciąż wynik jest obciążony negatywnym wpływem realizowanego kontraktu w części corporate, jednak spółka przygotowała nowe scenariusze w celu minimalizowania straty.

Dodatkowo, spółka ponosi koszty inwestycyjne w obszarze rozwoju LiveBank Saas, jednak w 2023 r. zakładany jest ich spadek.

Zobacz także: Rekordowe wyniki Unimot sprawiają, że analitycy mocno podnoszą cenę docelową dla akcji w rekomendacji kupna

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.