Rzadka formacja ściętej jodły kaukaskiej na RTS i USDRUB + Życzenia Świąteczne | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki
23 gru 2014, 08:00

Rzadka formacja ściętej jodły kaukaskiej na RTS i USDRUB + Życzenia Świąteczne

Jodła Kaukaska 250Temat ropy oraz sytuacja na wschodzie zdominowały polską giełdę w 2014 roku. Co prawda, momentami przebijał się do nas optymizm z rynku amerykańskiego, ale jak tylko do tego dochodziło, nadchodził cios z Ukrainy albo Rosji. Wszyscy zastanawiają się nad tym, jak rozwinie się sytuacja na rynku rosyjskim, a mu już to wiemy. Na wykresach wyrysowała się rzadka, bo pojawiająca się średnio raz na 17 lat, międzyrynkowa formacja techniczna.

Wykres 1: Kurs USDRUB (góra), indeks RTS (Rosja, dół), interwał dzienny, rok 2014.
Wykres 1: Kurs USDRUB (góra), indeks RTS (Rosja, dół), interwał dzienny, rok 2014.

Międzyrynkowa formacja Jodły Kaukaskiej, tutaj w wersji przystrojonej, (Wykres 1), która ukazała się ostatnio na #USDRUB i #RTS wskazuje, że w czasie Świąt Bożego Narodzenia możemy być spokojni i z nadzieją spoglądać w 2015 rok. Projekcja, jaka wynika z formacji, sugeruje, że #RTS czeka w nadchodzącym roku odreagowanie, a kurs #USDRUB powinien się ustabilizować. To powinno pozytywnie przełożyć się też i na nasz rynek.

W imieniu całego zespołu Strefy Inwestorów pragnę złożyć najlepsze życzenia z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Wszystkim członkom naszej społeczności życzę również wszelkiej pomyślności w Nowym 2014 Roku. Niech nadchodzące Święta będą dla wszystkich inwestorów czasem zasłużonego odpoczynku po mijających, pełnych wrażeń miesiącach, a nadchodzący rok, będzie rokiem dwucyfrowego wzrostu gospodarczego w Polsce, wielkiej hossy na GPW i, co najważniejsze, rokiem spełnionych, inwestorskich marzeń. Wszystkiego dobrego!

Pozdrawiam i życzę dużych zysków,
Paweł Biedrzycki

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.