Paweł Biedrzycki w podcaście #GPWtalk – O profesjonalnych inwestorach, zmianie podejścia do giełdy i wpływie mediów
Obrazek użytkownika Wioletta Hass
26 wrz 2021, 12:03

Paweł Biedrzycki w podcaście #GPWtalk – O profesjonalnych inwestorach, zmianie podejścia do giełdy i wpływie mediów

Redaktor Naczelny Strefyinwestorow.pl, Paweł Biedrzycki wystąpił w najnowszym 7 odcinku podcastu z serii #GPWtalk, który poprowadził Przemysław Gerschmann z Giełdy Papierów Wartościowych.

W 7 odcinku podcastu GPWtalk, poruszony został temat inwestorów indywidualnych oraz spółek giełdowych które w pandemii potwierdziły, że mają są w stanie stawić czoła każdemu wyzwaniu i potwierdziły swoją dojrzałość i rozwój. Panowie poruszyli też kwestię zmian i tego, że polski rynek giełdowy dojrzewa.

„Zmieniło się prawie wszystko, zmienili się przede wszystkim inwestorzy, ponieważ wraz z rynkiem inwestorzy zmieniają się. Lata hossy które ja pamiętam, czyli 2002 – 2007, wydaje mi się że był to okres amatorskiego inwestowania zarówno przez inwestorów indywidualnych jak i instytucjonalnych, potem przyszedł kryzys w 2008 roku, następnie odrodzenie.” - komentuje Paweł Biedrzycki. I dodaje „po zimnym kuble wody, który został wylany na inwestorów, nadeszła profesjonalizacja inwestorów instytucjonalnych”.

Panowie zwracają uwagę, że ostatnia hossa jaka nastąpiła po szybkim krachu, który wywołał wybuch epidemii, to okres dużej profesjonalizacji inwestorów indywidualnych. Dzisiaj mamy najlepszy okres w historii GPW przekonuje redaktor naczelny Strefy Inwestorów, bo na rynku są obecni zarówno inwestorzy instytucjonalni, doświadczeni i bardzo świadomi inwestorzy indywidualni oraz świeża krew inwestycyjna.
 


Z odcinka dowiecie się również w którą stronę najpierw poszli inwestorzy indywidualni oraz jakie cechy posiada dobry inwestor. Ponadto, dostaniecie odpowiedz na pytanie „Czy giełda powinna pojawiać się w śniadaniówce oraz innych mediach?”

Zapraszamy do wysłuchania odcinka, kliknij TUTAJ.

Kilka słów o Giełdzie Papierów Wartościowych

GPW jest największą giełda instrumentów finansowych w EU środkowej i wschodniej, obejmuje najważniejsze podmioty rynku kapitałowego i towarowego w Polsce. Giełda Papierów Wartościowych dba również o szerzenie wiedzy ekonomicznej, poprzez szkolenia i inicjatywy edukacyjne.

Zobacz także: Gwiazdy social mediów coraz mocniej wpływają na rynek. Młodzi ludzie wolą słuchać porad inwestycyjnych tiktokerów i youtuberów, niż profesjonalistów

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.