Sesja Q&A z Grupą Hub.Tech [Webinar z przedstawicielami spółki]
Obrazek użytkownika Webinary
12 paź 2021, 08:47

Sesja Q&A z Grupą Hub.Tech [Webinar z przedstawicielami spółki]

Hub.Tech rozwija ekologiczne i biotechnologiczne rozwiązania, w tym pierwsze w Polsce produkty kosmetyczne na bazie biosurfaktantów. Spółka skupia się na trzech obszarach działalności, w tym na badaniach i rozwoju innowacyjnych rozwiązań biotechnologicznych oraz produkcji barwników i pigmentów.

Grupa Hub.Tech w II kwartale 2021 roku odnotowała 220% wzrost przychodów do 32,9 mln zł z 14,5 mln zł wypracowanych w analogicznym okresie ubiegłego roku. Zysk netto firmy natomiast wzrósł 6-krotnie do poziomu 5,6 mln zł. Oprócz większej sprzedaży w Grupie, zwiększyły się również ponoszone nakłady na inwestycje, które przełożą się na zwiększenie mocy produkcyjnych.

Do Grupy Hub.Tech dołączyła nowa spółka zależna, Stars.Space S.A.. Jest ona odpowiedzialna za monetyzację influencer marketingu. Firma skupia się w swojej działalności na przewidywaniu trendów na rynku konsumenckim przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji, analizy Big Data oraz technologii VR. Ostatnio Stars.Space podjęło współpracę z Tik Tokiem oraz Rossmanem. Pierwszym wspólnie realizowanym projektem jest wprowadzenie na rynek i promocja nowej marki kosmetycznej Stars from the Stars. Spółka rozpoczęła działania operacyjne w sierpniu, a do końca września bieżącego roku wypracowała blisko milion złotych przychodów.

Oprócz spółki Stars.Space, w skład Grupy wchodzi InventionBio S.A jest właścicielem innowacyjnej technologii opartej na procesie biotransformacji biomasy roślinnej z wykorzystaniem przeznaczonych na ten cel mikroorganizmów probiotycznych. W procesie biorafinacji pozyskuje się m.in. biosurfaktanty i biopolimery, wykorzystywane w przemyśle kosmetyczno-chemicznym oraz inne związki o właściwościach prozdrowotnych do zastosowania w żywności jak i paszach dla zwierząt.

Do Hub.Tech należy również Onlybio.life S.A. Firma zajmuje się produkcją naturalnych kosmetyków oraz ekologicznych środków czystości. W ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 spółka otrzymała 6,5 mln zł dofinansowania, które przeznaczy na stworzenie nowej linii produkcyjnej przeznaczonej do produkcji innowacyjnej gamy kosmetyków zawierających w swoim składzie nośniki z enkapsułowaną substancją aktywną.

Spółką z Grupy jest także Boruta-Zachem Kolor Sp. z o. o. To uznany producent barwników, pigmentów, rozjaśniaczy optycznych i innych środków chemicznych.

We wtorek, 12 października 2021 roku o godz. 11:00 zapraszamy na webinar z wiceprezesem zarządu Hub.Tech, Marcinem Pawlikowskim oraz prezesem zarządu InventionBio, Marcinem Łukaszewiczem. Podczas spotkania goście odpowiedzą na wszelkie merytoryczne pytania nurtujące akcjonariuszy.

Rejestracja na webinar

Webinar odbędzie się we wtorek, 12 października 2021 roku o godz. 11:00. Wymagana jest wcześniejsza, bezpłatna rejestracja.

Kliknij tutaj, aby zarejestrować się na webinar

Materiały, które warto przeczytać przed webinarem

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.