IPO PolTREG oraz plany rozwoju [Webinar z zarządem spółki]
Obrazek użytkownika Webinary
21 paź 2021, 09:24

IPO PolTREG oraz plany rozwoju [Webinar z zarządem spółki]

PolTREG to spółka biotechnologiczna, która rozwija na etapie klinicznym innowacyjną generację terapii z zastosowaniem komórek T-regulatorowych w leczeniu chorób autoimmunologicznych. To również jedna z najbardziej zaawansowanych na świecie firm w pracach nad terapiami komórkowymi TREGS (szansa na terapię first-in-class w cukrzycy typu 1 oraz status przełomowej terapii w stwardnieniu rozsianym).

Spółka przeprowadziła procedurę Scientific Advice z Europejską Agencją Leków (EMA) i obecnie wraz z renomowanym CRO Parexel przygotowuje badanie fazy II/III w leczeniu pacjentów ze świeżo zdiagnozowaną cukrzycą typu 1. Badanie rozpocznie się w 2022 roku. Drugim, równolegle prowadzonym badaniem w cukrzycy typu 1 będzie badanie fazy I/II polegające na identyfikacji i leczeniu w okresie przedobjawowym osób obarczonych ryzykiem zachorowania na cukrzycę typu 1. Kolejnym badaniem klinicznym prowadzonym przez PolTREG będzie badanie fazy I/IIa w leczeniu pacjentów ze stwardnieniem rozsianym. Rozpoczęcie badania zaplanowane jest na 2022 roku.

W połowie 2024 r., po uzyskaniu wyników śródokresowych z badań klinicznych, spółka zamierza rozpocząć proces pozyskiwania partnera branżowego do kontynuacji badań klinicznych i komercjalizacji projektów zarówno w obszarze cukrzycy, jak i stwardnienia rozsianego. Dalszy potencjał wzrostu spółki będą budowały nowe generacje Tregów (Treg 2.0 – antygenowo specyficzne Tregi oraz CAR-TREGs, których rozwój planowany jest wspólnie z AZTherapies, jednym ze światowych liderów w tym obszarze) i nowe obszary terapeutyczne (IBD – nieswoiste zapalenie jelit, RZS – reumatoidalne zapalenie stawów i inne).

Aby zrealizować strategiczne cele spółka zdecydowała o przeprowadzeniu oferty publicznej akcji, z której chce pozyskać około 130 mln zł (brutto). Środki z IPO zostaną przeznaczone m.in. na kontynuację badań klinicznych oraz budowę własnego centrum badawczo-rozwojowego i nowego laboratorium produkcyjnego przeznaczonego do komercyjnej produkcji preparatów TREGS w Gdańsku. Zapisy na akcje dla inwestorów indywidualnych potrwają od 19 do 25 października. Debiut spółki na Głównym Rynku GPW planowany jest w drugiej połowie listopada.

W czwartek, 21 października 2021 roku o godz. 11:00 zapraszamy na webinar, w którym udział weźmie zarząd spółki:

  • prof. dr. hab. n. med. Piotr Trzonkowski: Prezes Zarządu, Współzałożyciel i Akcjonariusz PolTREG S.A.,
  • Kamilla Bok: Członek Zarządu PolTREG S.A.,
  • Mariusz Jabłoński: Członek Zarządu PolTREG S.A.

Podczas spotkania zostaną omówione szczegóły oferty publicznej akcji oraz plany debiutu na Głównym Rynku GPW. Inwestorzy będą mogli zadawać pytania podczas webinaru.

Rejestracja na webinar

Webinar odbędzie się w czwartek, 21 października 2021 roku o godz. 11:00. Wymagana jest wcześniejsza, bezpłatna rejestracja.

Kliknij tutaj, aby zarejestrować się na webinar

Materiały, które warto przeczytać przed webinarem

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.