Jak analizować spółki gamingowe produkujące symulatory i jaka przyszłość czeka ten segment gier [LIVE STREAM]
Obrazek użytkownika Webinary
04 lis 2021, 17:02

Jak analizować spółki gamingowe produkujące symulatory i jaka przyszłość czeka ten segment gier [LIVE STREAM]

Dzisiaj o godzinie 19:00 zapraszamy na LIVE STREAM ze spotkania z zarządem Big Cheese Studio, prezesem Łukaszem Dębskim oraz członkiem zarządu ds. finansowych, Jakubem Rafałem. Podczas spotkania porozmawiamy szerzej o rynku gier symulacyjnych, ich monetyzacji i potencjale sprzedażowym, budowie wishlist oraz portowaniu.

Gry symulacyjne, a potocznie symulatory, są coraz popularniejsze na polskim rynku gier. Cechują się one niskim budżetem oraz dość krótkim czasem produkcji. Wśród najlepiej sprzedających się symulatorów można wymienić Car Mechanic Simulator, House Flipper czy Cooking Simulator. Ich potencjał sprzedażowy jest napędzany poprzez wydawanie zarówno płatnych jak i bezpłatnych dodatków, które utrzymują graczy przy danym tytule. Na polskim rynku to właśnie Grupa PlayWay jest znana z produkcji gier symulacyjnych. 

Potencjał symulatorów można budować poprzez portowanie gier na inne sprzęty, poza komputerami osobistymi. Mowa o wersjach konsolowych, w tym Nintendo Switch, wersje mobilne, a teraz coraz popularniejsze są również porty na gogle wirtualnej rzeczywistości. I tak właśnie Cooking Simulator, który zadebiutował na PC w 2019 roku, następnie na konsole, w tym roku trafił też na gogle VR. Dzięki temu aktualna sprzedaż przekroczyła już 1 mln egzemplarzy wraz z dodatkami, a spółka Big Cheese Studio nieustannie rozwija swój flagowy projekt.

Podczas dzisiejszego spotkania zarząd Big Cheese Studio zaprezentuje jaki potencjał jest w grach symulacyjnych, a webinar zostanie poprowadzony przez redaktora naczelnego Strefy Inwestorów, Pawła Biedrzyckiego. 

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.