Projekty Creotech Instruments oraz perspektywy rozwoju [Webinar z przedstawicielami spółki]
Obrazek użytkownika Webinary
16 lis 2021, 16:15

Projekty Creotech Instruments oraz perspektywy rozwoju [Webinar z przedstawicielami spółki]

Creotech Instruments to notowana na NewConnect jedna z największych firm w Polsce specjalizująca się w rozwoju systemów i podzespołów satelitarnych oraz zaawansowanej elektroniki, dedykowanej na potrzeby komputerów kwantowych. Urządzenia spółki brały już udział w 26 projektach dla sektora kosmicznego, w tym 10 dla lotnych misji kosmicznych. Cztery z nich zostały zrealizowane dla Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA). Jednym z najważniejszych projektów realizowanych obecnie przez spółkę jest platforma satelitarna HyperSat.

Creotech Instruments wyróżnia kilka segmentów działalności. Pierwszy z nich to NewSpace, który jest dedykowany budowie platformy satelitarnej oraz jej podzespołów. Kolejny, Earth Observation służy dostarczaniu systemów obserwacji Ziemi i technologii bezzałogowych statków powietrznych. Ponadto spółka w swojej działalności skupia się również na tworzeniu specjalistycznej elektroniki oraz podzespołów na potrzeby komputerów kwantowych. Ostatnie dwa segmenty to produkcja zaawansowanej elektroniki oraz realizacja projektów na zlecenie Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA).

W kwietniu br. spółka przeprowadziła pierwszą ofertę publiczną akcji, w ramach której pozyskała blisko 11,3 mln zł. Finansowanie zostało przeznaczone na dalsze prace związane z opracowaniem satelity obserwacyjnego Ziemi – EagleEye oraz podniesienie poziomu rozwoju technologii platformy mikrosatelitarnej HyperSat. W planach firmy jest również stworzenie autorskiej oferty modułowej platformy satelitarnej. Zwiększenie skali działalności będzie możliwe dzięki uruchomieniu trzeciej linii produkcyjnej do montażu elektroniki. 12 października br. Creotech Instruments zadebiutował na rynku NewConnect.

W środę, 17 listopada 2021 r. o godz. 10:00 zapraszamy na webinar z przedstawicielami Creotech Instruments S.A.:

  • dr hab. Grzegorz Brona, Prezes Zarządu i współzałożyciel spółki,
  • Jacek Kosiec, Wiceprezes Zarządu,
  • Maciej Kielek, Wiceprezes Zarządu ds. Finansowych.

Podczas spotkania omówione zostaną kluczowe projekty spółki, niedawny debiut na rynku NewConnect oraz perspektywy rozwoju. Inwestorzy będą mogli zadawać pytania podczas webinaru.

Rejestracja na webinar

Webinar odbędzie się w środę, 17 listopada 2021 r. o godz. 10:00. Wymagana jest wcześniejsza, bezpłatna rejestracja.

Kliknij tutaj, aby zarejestrować się na webinar

Materiały, które warto przeczytać przed webinarem

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.