Wyniki roczne Grupy Pepco za rok 2020/2021 [Video-czat z prezesem zarządu]
Obrazek użytkownika Webinary
09 gru 2021, 12:39

Wyniki roczne Grupy Pepco za rok 2020/2021 [Video-czat z prezesem zarządu]

Paneuropejska sieć dyskontowych sklepów wielobranżowych, Pepco Group, właściciel marek PEPCO i Dealz w Europie oraz Poundland w Wielkiej Brytanii, 14 grudnia publikuje wstępne wyniki finansowe za rok obrotowy 2020/2021. Akcje Pepco Group zadebiutowały na GPW w maju. To pierwsze wyniki roczne Grupy, które zostaną zaprezentowane po wejściu na warszawski parkiet, a inwestorzy indywidualni będą mogli zadawać pytania prezesowi Pepco Group.

Grupa Pepco posiada obecnie ponad 3,4 tys. sklepów w 17 krajach, w tym w Wielkiej Brytanii, Republice Irlandii, Hiszpanii oraz w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, zatrudniając około 35 tys. pracowników. Niedawno uruchomiła sklepy w Austrii, zapowiedziała również przygotowania do rozpoczęcia sprzedaży w Niemczech.

Według wybranych danych sprzedażowych za rok obrotowy 2020/2021 kończący się 30 września br., przychody Grupy za cały rok wyniosły 4 122 mln EUR, czyli odnotowano wzrost o 19,4% rok do roku. Zgodnie z szacunkami, przewidywana EBITDA za cały rok będzie kształtować się w przedziale od 640 mln EUR do 655 mln EUR. Przedział ten znajduje się w górnym zakresie oczekiwań analityków i oznacza wzrost o ok. 45% (licząc środek przedziału) wobec ubiegłego roku do dotkniętego przez pandemię COVID.

We wtorek, 14 grudnia 2021 roku o godz. 15:00 zapraszamy na video-czat z Pepco Group. Podczas spotkania CEO spółki, Andy Bond, omówi wyniki finansowe za rok 2020/2021 oraz dalsze plany rozwoju. Inwestorzy będą mogli zadawać pytania podczas webinaru. Spotkanie zostanie poprowadzone w języku angielskim, z tłumaczeniem symultanicznym na język polski.

Materiały, które warto przeczytać przed spotkaniem

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.