Wyniki finansowe Vercom za 2022 rok [Webinar z zarządem spółki]
Obrazek użytkownika Webinary
29 mar 2023, 12:06

Wyniki finansowe Vercom za 2022 rok [Webinar z zarządem spółki]

Vercom tworzy globalne platformy komunikacyjne w chmurze (CPaaS), które umożliwiają firmom budowanie i rozwijanie trwałych relacji z odbiorcami za pośrednictwem wielu kanałów komunikacji. Obecnie z usług Grupy Vercom korzystają takie podmioty jak Allegro, OLX.pl, Answear.com, Rossmann, Żabka, mBank, IKEA i wiele innych.

Spółka Vercom notowana na GPW podała szacunkowe dane finansowe za 2022 rok. Przychody ze sprzedaży wzrosły rok do roku o 45,5% do wysokości 260,3 mln zł. Zwiększyła się też znacząco marża brutto do kwoty 115,7 mln zł, czyli aż o 114% r/r. Ponadto Vercom podał szacunkową skorygowaną EBITDA w wysokości 55 mln zł, czyli wyższą o 45% w porównaniu z 2021 r.

Zarząd poinformował o zakończeniu cyklu akwizycji i skupieniu się na rozwinięciu już posiadanych aktywów. Jednocześnie zamierza zacząć dzielić się nadwyżkami gotówki z akcjonariuszami. Strategia Vercom zakłada koncentrację na wzmacnianiu obecności na rynku międzynarodowym. Spółka poinformowała o ustanowieniu polityki dywidendowej. W jej ramach zarząd będzie rekomendować wypłatę nie mniejszą niż 50% skonsolidowanego zysku netto.

O wynikach finansowych Vercom za 2022 rok będzie można posłuchać podczas webinaru z przedstawicielami spółki – prezesem Krzysztofem Szyszką, dyrektorem finansowym Łukaszem Szałaśnikiem i dyrektorem operacyjnym Tomaszem Pakulskim. Spotkanie odbędzie się w środę, 29 marca 2023 roku o godz. 13:30. Inwestorzy będą mogli zadawać pytania podczas webinaru.

Rejestracja na webinar

Webinar odbędzie się w środę, 29 marca 2023 roku o godz. 13:30. Wymagana jest wcześniejsza, bezpłatna rejestracja.

Kliknij tutaj,  aby zarejestrować się na webinar

Materiały, które warto przeczytać przed webinarem


 

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.