GPW wyklucza akcje Pekaesu z obrotu z dniem 10 stycznia | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
04 sty 2017, 08:53

GPW wyklucza akcje Pekaesu z obrotu z dniem 10 stycznia

Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) zdecydował wykluczyć z obrotu giełdowego akcje Pekaesu z dniem 10 stycznia 2017 r., podała giełda. 

"W związku z decyzją Komisji Nadzoru Finansowego w sprawie udzielenia spółce Pekaes S.A. zezwolenia na przywrócenie akcjom tej spółki formy dokumentu (zniesienie dematerializacji akcji), zarząd giełdy postanawia na wniosek spółki Pekaes S.A. wykluczyć z obrotu giełdowego z dniem 10 stycznia 2017 r. akcje tej spółki"

czytamy w uchwale.

Wcześniej KNF zezwoliła na przywrócenie akcjom Pekaesu formy dokumentu od 10 stycznia 2017 r.

W połowie listopada Pekaes złożył w KNF wniosek o udzielenie zezwolenia na przywrócenie wszystkim akcjom formy dokumentu (zniesienie dematerializacji akcji). Wcześniej główny akcjonariusz - KH Logistyka - przeprowadził wezwanie i squeeze-out pozostałych akcji Pekaesu.

Pekaes S.A. jest jedną z najstarszych polskich firm transportowych. Jej oferta obejmuje usługi spedycji drogowej, lotniczej i morskiej oraz szereg usług w ramach zarządzania łańcuchem dostaw. Od 2004 akcje spółki są notowane na GPW. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 706 mln zł w 2015 r.

(ISBnews), #PEK

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości