R. Brzoska ma umowę z inwestorem ws. wezwania na Integer.pl i delistingu spółki | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
24 lut 2017, 09:03

R. Brzoska ma umowę z inwestorem ws. wezwania na Integer.pl i delistingu spółki

Prezes Integer.pl Rafał Brzoska podpisał umowę inwestycyjną z AI Prime (Luxembourg) Bidco S.a r.l, dotyczącą ich wspólnej inwestycji w spółkę i jej podmioty zależne. Na mocy umowy członkowie porozumienia ogłoszą wezwania do zapisywania się na sprzedaż wszystkich akcji spółki i dokonają jej delistingu. Ponadto, zgodnie z umową, AI Prime nabędzie wszystkie akcje InPost S.A. w wezwaniu.

"Członkowie porozumienia posiadają łącznie 2 328 384 akcji spółki uprawniających do 2 328 384 głosów na WZA reprezentujących 29,99% ogólnej liczby głosów na WZA oraz 29,99% kapitału zakładowego spółki. Na podstawie umowy inwestycyjnej członkowie porozumienia zobowiązali się do ogłoszenia wezwania do zapisywania się na sprzedaż wszystkich akcji spółki [...] oraz do zniesienia dematerializacji akcji spółki i w konsekwencji przekształcenia jej w spółkę niepubliczną (delisting). Ponadto, Rafał Brzoska zobowiązał się do pozostania w spółce po delistingu w celu dalszego zaangażowania kapitałowego oraz operacyjnego, wspierając jej rozwój"

czytamy w komunikacie.

Ponadto, zgodnie z umową:

a) inwestor nabędzie wszystkie akcje InPost S.A. z siedzibą w Krakowie w wezwaniu do zapisywania się na sprzedaż wszystkich akcji InPost ogłoszonym przez członków porozumienia równolegle do wezwania, zakładając że wezwanie InPost zakończy się sukcesem;

b) mniejszościowi udziałowcy EasyPack sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie wniosą wszystkie posiadane udziały w Easypack do spółki dominującej inwestora, a Rafał Brzoska wniesie wszystkie posiadane akcje spółki do spółki dominującej przez co obejmą łącznie mniejszościowy pakiet akcji/udziałów w kapitale zakładowym spółki dominującej; oraz

c) w wypadku zakończenia sukcesem wezwania InPost, Inwestor wniesie aportem do spółki wszystkie akcje InPost jakie nabędzie w ramach wezwania InPost, podano także.

Grupa kapitałowa Integer.pl to druga co do wielkości w Polsce grupa pocztowa, do której należą największa prywatna poczta - InPost, niezależny operator finansowo-ubezpieczeniowy - Inpost Finanse oraz Paczkomaty InPost. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 roku.

(ISBnews), #ITG

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości