GPW wykluczyła z obrotu akcje Hutmena | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
12 kwi 2017, 09:03

GPW wykluczyła z obrotu akcje Hutmena

Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) wykluczył na wniosek spółki z obrotu giełdowego akcje Hutmena z dniem 18 kwietnia 2017 r., podała Giełda.

W związku z decyzją Komisji Nadzoru Finansowego w sprawie udzielenia spółce Hutmen S.A. zezwolenia na przywrócenie akcjom tej spółki formy dokumentu (zniesienie dematerializacji akcji), zarząd Giełdy postanawia na wniosek spółki Hutmen S.A. wykluczyć z obrotu giełdowego z dniem 18 kwietnia 2017 r. akcje tej spółki

czytamy w komunikacie.

W połowie stycznia br. Grupa Boryszewa skupiła w ramach żądania przymusowego wykupu od akcjonariuszy mniejszościowych 2 549 980 akcji stanowiących ok. 9,96% kapitału zakładowego Hutmena i zwiększyła stan posiadania do 100% kapitału zakładowego tej spółki oraz udziału w głosach na walnym zgromadzeniu.

Hutmen jest producentem wyrobów z metali nieżelaznych. Grupa Boryszew to międzynarodowy koncern z branży automotive, posiadający 20 zakładów w 8 krajach na 3 kontynentach i zatrudniający 8 tys. pracowników. Do grupy należą m. in. grupa Maflow, AKT, Theyson oraz Elana, a także należące do grupy Impexmetal Huta Aluminium Konin, Hutmen, Baterpol FŁT czy ZM.

Źródło: (ISBnews) #HTM

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości