Fachowcy.pl wprowadzają nowe usługi i zwiększają efektywność biznesu | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
22 maj 2017, 10:11

Fachowcy.pl wprowadzają nowe usługi i zwiększają efektywność biznesu

Grupa Fachowcy.pl Ventures, oferująca abonamentowe usługi do pozyskiwania klientów i zleceń z Internetu, wprowadza nowe rozwiązania technologiczne skierowane głównie na zagraniczny rynek. Spółka wdraża też innowacje w swojej podstawowej usłudze: start sprzedaży bezpośredniej przez Internet oraz dla klientów – restauracji moduł na stronie do zamawiania jedzenia on-line. Władze firmy oczekują, że nowości technologiczne i nowe kanały sprzedaży pozytywnie wpłyną na wyniki Fachowcy.pl Ventures.

Do końca czerwca Fachowcy.pl wprowadzą na rynek trzy nowe usługi:

  • Chocolads.com – sieć reklamy in-image™ wykorzystująca programatic buying w modelu RTB (ang. Real-Time Bidding) – umożliwia wyświetlanie reklam na zdjęciach i obrazkach znajdujących się na stronach internetowych dopasowując automatycznie reklamę do tego co jest na zdjęciu.
  • Tuxe.do™ – system do zarządzania komunikacją z klientami oraz wewnątrz firmy – od kilku lat system funkcjonował jako wewnętrzne narzędzie firmowe, a teraz debiutuje jako niezależny produkt. System na bazie autorskiej metodologii SmartFIFO™ „pilnuje” pracowników aby wykonywali swoje obowiązki automatyzując większość pracy managerów.
  • Pakiety Branżowe – oferta dla branży kosmetyczno-fryzjerskiej gdzie w ramach abonamentu 69 zł netto / m-c zawierająca: domenę internetową .com.pl lub .pl oraz prostą stronę www zintegrowaną z usługą rezerwacji wizyty online. Produkt ten sprzedawany będzie wyłącznie zdalnie bez angażowania handlowców.

Wszystkie usługi zostały stworzone na bazie istniejących wcześniej technologii w Fachowcy.pl, które dotychczas były wykorzystywane w podstawowej działalności Grupy. – Przez wiele lat budowaliśmy kompetencje technologiczne, które pozwalały nam rozwijać usługę obecności w Internecie dla małych firm. Pozyskując ponad 2600 klientów zdobyliśmy bogatą wiedzę i doświadczenie, które pozwalają nam na tworzenie kolejnych produktów dla innych grup odbiorców. Zdecydowaliśmy się na narzędzia dla bardziej zaawansowanych użytkowników ponieważ dają one możliwość bardziej profesjonalnego pozycjonowania naszej podstawowej usługi. Rozwiązania, które proponujemy są łatwo skalowalne, skierowane głównie na zagraniczny rynek i sprzedawane tylko przez Internet

tłumaczy Piotr Surmacki, Prezes Fachowcy.pl.

Sieć reklamy in-image™ Chocolads.com działa już od kilku tygodni i dołączani są do niej systematycznie kolejni wydawcy. Spółka w bieżącym miesiącu odnotuje już pierwsze przychody z tytułu emisji kampanii reklamowych w tym kanale.

Fachowcy.pl dbają również o zwiększenie efektywności w ramach swojego podstawowej działalności – pozyskiwania zleceń z Internetu dla małych firm. Do końca maja Spółka uruchomi sprzedaż swojej podstawowej usługi abonamentowej bezpośrednio ze strony www, co pozwoli istotnie zmniejszyć koszty sprzedaży (dotychczas usługa była sprzedawana za pośrednictwem własnej sieci handlowców).

Grupa systematycznie wprowadza nowe rozwiązania dla swoich klientów abonamentowych. Od czerwca restauracje, które są klientami Spółki, w ramach abonamentu otrzymują – dodatkową wtyczkę funkcjonalną (Wynosy On-line™) na strony internetowe. Daje ona konsumentom możliwość łatwego zamówienia jedzenia na wynos, a restauracji ułatwia zarządzanie całym procesem przyjmowania zamówienia.

Wcześniej Fachowcy.pl umożliwili umawianie wizyt on-line bezpośrednio z firmowej strony Internetowej bez potrzeby instalacji jakichkolwiek aplikacji.

Grupa Kapitałowa Fachowcy.pl Ventures S.A. rozwija technologie wspomagające pozyskanie nowych klientów i zleceń z Internetu. Usługi Spółki oferowane są w modelu abonamentowym, a docelowym ich odbiorcą są małe i średnie firmy usługowe. Dzięki posiadanej technologii, gromadząc dane w ramach całego procesu pozyskania zlecenia, Spółka buduje unikatową wiedzę na temat efektów prowadzenia działań reklamowych dla całego sektora MŚP.

Grupa kontroluje cztery spółki zależne: WAY2TRAFFIC Polska S.A. (dostawca technologii do optymalizacji działań reklamowych w Internecie), United Titans Sp. z o.o. (specjalizuje się w realizacji internetowych kampanii reklamowych rozliczanych za efekt), Toxic Software Sp. Z o.o. (zatrudnia programistów, którzy rozwijają wszystkie technologie wykorzystywane w Grupie) oraz Favore.pl (platforma internetowa przeznaczona dla małych i średnich przedsiębiorstw).

Fachowcy.pl Ventures działają od 2008 r., a od 15 lutego 2012 r. notowani są na NewConnect. Po debiucie na rynku alternatywnym firma została przejęta przez grupę inwestorów związanych z Piotrem Surmackim, który w 2013 roku objął stanowisko Prezesa Zarządu i następnie wprowadził do Spółki firmy WAY2TRAFFIC Polska S.A., United Titans Sp. z o.o. i Toxic Software Sp. z o.o.

W 2015 r. doszło do optymalizacji funkcjonowania Grupy oraz budowy struktur sprzedaży - Spółka z małej kilkunastoosobowej struktury zwiększyła zespół do ponad 100 osób na koniec roku.

W listopadzie 2015 r. Spółka została wyróżniona przez prestiżowe amerykańskie wydawnictwo technologiczne TheNextWeb. Fachowcy.Pl Ventures jako jedyna spółka z Polski została zaproszona do grona 24 firm z całego świata mających możliwość zaprezentować się na konferencji dla inwestorów amerykańskich w Nowym Jorku.

Na koniec kwietnia 2017 r. z usług abonamentowej obecności w Internecie korzystało 2672 firm.

Źródło: Fachowcy.pl #FAV

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości