Akcjonariusze Integer.pl postanowili o wycofaniu spółki z GPW | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
05 cze 2017, 08:33

Akcjonariusze Integer.pl postanowili o wycofaniu spółki z GPW

Akcjonariusze Integer.pl postanowili znieść dematerializację wszystkich 7 764 217 akcji, poprzez przywrócenie im formy dokumentu oraz wycofać je z obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez GPW, podała spółka.

"Jednocześnie zwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy spółki zobowiązało zarząd spółki do złożenia do Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) […] wniosku o udzielenie zezwolenia na przywrócenie akcjom formy dokumentu, oraz podjęcia wszystkich czynności faktycznych i prawnych niezbędnych do przywrócenia akcjom formy dokumentu i wycofania ich z obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez GPW, w tym w szczególności do podjęcia wszelkich niezbędnych w tym zakresie czynności faktycznych i prawnych przed KNF, KDPW oraz GPW"

czytamy w komunikacie.

Pod koniec maja AI Prime i Rafał Brzoska ogłosili przymusowy wykup pozostałych akcji Integer.pl i InPost. W związku z ogłoszeniem zamiaru squeze-outu, GPW zawiesiła notowania akcji obu spółek od 25 maja. Przedmiotem przymusowego wykupu jest 553 259 akcji Integer.pl, reprezentujących 7,13% ogólnej liczby głosów.

Pod koniec kwietnia AI Prime Bidco, spółka celowa należąca w całości do funduszy zarządzanych przez Advent International, oraz Rafał Brzoska podali, że w wyniku wezwania na akcje Integer.pl i InPost posiadają 92,88% akcji Integera (62,89% nabyte w wezwaniu plus akcje należące do Rafała Brzoski) i 92,44% akcji InPostu (34,44% nabyte w wezwaniu plus akcje należące do Integer Inwestycje).

AI Prime (Luxemburg) Bidco S.a r.l. to spółka celowa należąca w całości do funduszy zarządzanych przez Advent International, jednego z największych i najbardziej doświadczonych globalnych funduszy private equity.

Grupa kapitałowa Integer.pl to druga co do wielkości w Polsce grupa pocztowa, do której należą operator świadczący usługi kurierskie i paczkomatowe - InPost, niezależny operator finansowo-ubezpieczeniowy - Inpost Finanse oraz Paczkomaty InPost. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 roku.

(ISBnews), #ITG

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości