GPW zawiesiła obrót akcjami Pelionu w w związku ze squeeze-outem | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
08 cze 2017, 09:04

GPW zawiesiła obrót akcjami Pelionu w w związku ze squeeze-outem

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) zawiesiła z dniem 8 czerwca obrót akcjami Pelionu w związku z zawiadomieniem o zamiarze ogłoszenia przymusowego wykupu akcji tej spółki, podała Giełda.

Jednocześnie GPW podała, że począwszy od sesji 12 czerwca akcje Pelionu zostaną wykreślone z list uczestników indeksów sWIG80, WIG, WIG-Poland i RESPECT Index.

"Operacja wykreślenia akcji spółki Pelion z portfeli wyżej wymienionych indeksów związana jest z przekazaniem zawiadomienia o zamiarze ogłoszenia przymusowego wykupu akcji spółki i zawieszenia obrotu jej akcjami"

czytamy dalej w komunikacie.

Zgodnie z zapowiedziami z maja, Korporacja Inwestycyjna Polskiej Farmacji (KIPF) ogłosiła dziś żądanie wykupu wszystkich akcji spółki posiadanych przez akcjonariuszy mniejszościowych, po cenie 59,04 zł, jak podał pośredniczący w squeeze-out Dom Maklerski mBanku.

Akcjonariusze mniejszościowi posiadają łącznie 1 331 528 akcji spółki, stanowiących 11,95% kapitału zakładowego i uprawniających do wykonywania 1 331 528 głosów na walnym zgromadzeniu, reprezentujących 7,34% ogólnej liczby głosów.

Wcześniej KIPF nabyła łącznie 6 918 865 akcji zwykłych i 23 300 akcji imiennych Pelion w wezwaniu. Wcześniej zdecydowała o podniesieniu ceny w wezwaniu do 59,04 zł za akcję Peliona.

Pelion to jedna z największych grup kapitałowych działających na rynku ochrony zdrowia w Polsce i na Litwie. Pelion prowadzi działalność na rynku dystrybucji farmaceutycznej i drogeryjnej.

Korporacja Inwestycyjna Polskiej Farmacji (KIPF) jest spółką inwestycyjną, utworzoną w 2000 r. przez założycieli Pelionu - Szwajcowskiego i Zbigniewa Molendę.

(ISBnews), #PEL

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości