Polwax zamówił wszystkie kluczowe urządzenia do instalacji odolejania | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
24 lip 2017, 09:39

Polwax zamówił wszystkie kluczowe urządzenia do instalacji odolejania

Polwax zamówił wszystkie kluczowe urządzenia (tzw. key equipment) do Instalacji Odolejania Rozpuszczalnikowego u dostawcy - firmy Thyssen Krup, poinformowała spółka. Będą one dostarczane na plac budowy od kwietnia do lipca 2018, a generalnym wykonawcą inwestycji jest spółka Orlen Projekt.

Wcześniej spółka informowała, że wartość umowy z Orlen Projekt wynosi 112,6 mln zł i nie obejmuje wartości kluczowych urządzeń. Uzgodniony termin zakończenia prac został ustalony na 31 grudnia 2019 r.

"Kluczem do podjęcia ostatecznej decyzji przy wyborze GRI, było doświadczenie technologiczne. Budujemy instalację chemiczną, w której będą odbywały się różne chemiczne procesy. To nie jest budowa hali magazynowej, czy linii produkcyjnej, ale budowa instalacji procesów chemicznych, dlatego wybór firmy Orlen Projekt nie powinien nikogo dziwić a wręcz przeciwnie, powinien uspokoić, gdy chodzi o technologię. Prawdą jest, że Orlen Projekt nie jest firmą budującą, ale ma wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu tego typu inwestycji" 

powiedział prezes Dominik Tomczyk, cytowany w komunikacie.

Polwax we wrześniu 2016 r. zdecydował o rozpoczęciu strategicznej inwestycji Instalacji Odolejania Rozpuszczalnikowego, zlokalizowanej w zakładzie produkcyjnym w Czechowicach-Dziedzicach. Będzie to trzecia największa instalacja tego typu w Europie.

Polwax jest jednym z największych producentów i dystrybutorów parafiny przemysłowej w Europie oraz liderem w tej branży w Polsce. Posiada zakłady w Jaśle oraz Czechowicach-Dziedzicach. Spółka zadebiutowała na GPW w październiku 2014 r.

(ISBnews), #PWX

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości