Projprzem opublikuje szczegółową strategię dla grupy w IV kwartale br. | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
22 sie 2017, 14:41

Projprzem opublikuje szczegółową strategię dla grupy w IV kwartale br.

Projprzem kończy pracę nad szczegółową strategią rozwoju dla całej grupy i liczy, że zostanie ona opublikowana w IV kwartale 2017 r., poinformował ISBnews prezes Piotr Szczeblewski.

"Jesteśmy w trakcie pracy nad szczegółową strategią rozwoju grupy Projprzem. Powinna ona zostać opublikowana w okolicach czwartego kwartału bieżącego roku"

powiedział ISBnews Szczeblewski.

Podkreślił, że spółka chce skoncentrować się m.in. na rozwoju najbardziej rentownego produktu Projprzem, czyli systemów przeładunkowych i automatycznych systemów parkingowych MODULO.

"Obecnie koncentrujemy się na dynamicznym wzroście sprzedaży systemów przeładunkowych i automatycznych systemów parkingowych w całej Europie. Chcemy, aby pozostałe europejskie rynki sprzedażą zbliżyły się do rynku niemieckiego"

dodał prezes.

Według niego, obecnie ok. 80% sprzedaży systemów przeładunkowych stanowi sprzedaż na rynki zagraniczne, z czego zdecydowana większość to rynek niemiecki, gdzie Projprzem jest jednym z głównych graczy.

Szczeblewski zwrócił także uwagę, że włączenie do grupy Projprzem spółki Makrum Project Management przynosi wiele korzyści - zarówno przychodowych, jak i kosztowych. 

"W spółce Projprzem jest nadal wiele do zrobienia w kwestii efektywności produkcji i rozwoju sprzedaży. Efektywność produkcji chcemy poprawić, wykorzystując doświadczenie w reorganizacji produkcji Makrum. Outsourcing wielu procesów produkcyjnych pozwolił zarówno obniżyć koszty, jak i zwiększyć moce produkcyjne"

powiedział prezes.  

Jego zdaniem, sprzedaż zakładu w Sępólnie w żaden sposób nie wpłynie na moce produkcyjne, ponieważ produkowano tam jedynie nierentowne konstrukcje stalowe.

"Jeśli chodzi zaś o synergie sprzedażowe pomiędzy spółkami, to skorzystamy z bardzo dobrej reputacji spółki Promstahl, zwłaszcza na rynku niemieckim. Na tamtejszy rynek już udało się sprzedać pierwsze systemy parkingowe. Z kolei rozpoznawalność maszyn Makrum na rynkach polskim, skandynawskim i brytyjskim zapewni szybki rozwój sprzedaży systemów przeładunkowych na tamtejszych rynkach. Nowo pozyskani handlowcy już wygrali m.in. kontrakt z Lidlem na dostarczenie systemów przeładunkowych w Finlandii"

podsumował Szczeblewski.

Działalność Projprzem realizowana jest w trzech obszarach: produkcji konstrukcji stalowych, budownictwie komercyjnym i systemach przeładunkowych. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

Marek Knitter

(ISBnews), #PJP

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości