Grupa Pfleiderer ogłosi strategię w ciągu kilku tygodni | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
23 sie 2017, 12:59

Grupa Pfleiderer ogłosi strategię w ciągu kilku tygodni

Grupa Pfleiderer planuje ogłosić strategię w ciągu najbliższych kilku tygodni - będzie ona bardziej ukierunkowana na produkty, poinformował prezes Tom K. Schäbinger.

"Pracujemy nad strategią, która ma w ciągu najbliższych kilku tygodni być ogłoszona. Chcemy zaprezentować nowy zarząd, większe ukierunkowanie będzie na strategię produktową"

powiedział Schäbinger podczas konferencji prasowej.

Schäbinger jest prezesem Pfleiderer od 1 lipca br.

"Obecnie mamy dużo zamówień i mamy dobre oczekiwania dotyczące drugiej połowy roku"

wskazał także prezes.

Spółka podała w prezentacji, że oczekuje wzrostu przychodów w tym roku, wynikającego głównie z wyższych wolumenów, przy czym spodziewa się dalszego odbicia cen (najniższy poziom osiągnęły one w IV kw. 2016 r.).

Pfleiderer podkreślił jednocześnie, że:

"programy zwiększające efektywność produkcji, udane inicjatywy kosztowe i dobre zarządzanie marżą kompensowały wyższe ceny surowców".

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży netto Grupy Pfleiderer w I półroczu 2017 r. wyniosły 506 mln euro i wzrosły o 3,4% r/r.

Grupa Pfleiderer to wiodący producent paneli na bazie drewna na największych europejskich rynkach, w Niemczech i Polsce, gdzie jest odpowiednio numerem 1 i 2 pod względem wielkości produkcji płyt wiórowych. Spółka jest notowana na GPW od 1997 r.

(ISBnews), #PFL

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości