APS Energia liczy na rekordowy rok. Skonsolidowane przychody Grupy wzrosły r/r. o 93% | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
29 sie 2017, 09:28

APS Energia liczy na rekordowy rok. Skonsolidowane przychody Grupy wzrosły r/r. o 93%

Skonsolidowane przychody Grupy APS Energia za I połowę 2017 roku wyniosły 46,5 mln zł (+22,4 mln zł r/r.), EBIT -2,3 mln zł (+1,6 mln zł r/r.), a wynik netto -3,1 mln zł (+ 1 mln zł r/r.).

Największy wpływ na wyniki Grupy w I połowie 2017 roku miała sprzedaż w segmencie systemów zasilania oraz usług dla energetyki przemysłowej, gdzie sprzedaż wyniosła odpowiednio 21,6 mln zł (+64% r/r.) i 14,1 mln zł (+88% r/r). Sprzedaż na rynku polskim ukształtowała się na poziomie 17,3 mln zł (+48% r/r.), a rynku rosyjskim 14,3 mln zł (+121% r/r.). Natomiast przychody od klientów z Unii Europejskiej wzrosły 4-krotnie, osiągając 12,5 mln zł.

Jestem bardzo zadowolony z wyników sprzedaży, które wypracowaliśmy w I półroczu br. Poprawa wyników rdr była możliwa dzięki przeniesieniu działalności do centrum inżynieryjno-produkcyjnego w Stanisławowie Pierwszym, co znacznie zwiększyło nasz potencjał produkcyjny. Tak dobry wynik udało się osiągnąć także dzięki dużej aktywności naszego działu sprzedaży. Pomogła nam też większa liczba inwestycji w polskim sektorze energetycznym oraz umocnienie waluty rosyjskiej. Liczymy, iż 2017 rok będzie dla nas rekordowy pod względem sprzedaży

mówi Piotr Szewczyk, prezes zarządu APS Energia.

Dodał, że Grupa posiadała na 1 lipca 2017 roku portfel zamówień do realizacji w drugiej połowie 2017 roku wart przeszło 36 mln zł, z czego ponad 66% zostało zleconych przez klientów z rynku polskiego.

Producent systemów zasilania awaryjnego intensywnie pracuje nad usprawnieniem procesu produkcji oraz poszerzeniem portfela produktów stosowanych m.in. w trakcji jezdnej i energetyce. Nakłady na badania i rozwój w I połowie 2017 roku wyniosły prawie 500 tys. zł.

Znaczną część wydatków inwestycyjnych pochłonęła rozbudowa nowej linii montażowej oraz prace przedwdrożeniowe zintegrowanego systemu informatycznego w Stanisławowie Pierwszym. Jednocześnie intensywnie prowadziliśmy projekty badawczo-rozwojowe i certyfikacyjne związane z nowymi produktami i rynkami

dodaje Piotr Szewczyk, prezes zarządu APS Energia.

W pierwszym półroczu 2017 roku zespół R&D prowadził 6 projektów (4 projekty dedykowane dla przemysłu, 2 – dla trakcji i transportu).

W lipcu firma otrzymała certyfikat Underwriters Laboratories (UL), którego uzyskanie umożliwi sprzedaż urządzeń typu Static Switch na rynkach amerykańskim i kanadyjskim. Ponadto rozpoczęła działalność nowa spółka zależna, utworzona na terenie Turcji, mająca za zadanie obsługę tamtejszego rynku.

Nasze cele strategiczne pozostają niezmienne. Umocnienie pozycji lidera na rynku urządzeń zasilania gwarantowanego dla przemysłu w Polsce, zwiększanie udziałów na rynkach eksportowych, w tym w szczególności na rynkach wschodnich oraz wejście i ekspansja geograficzna na rynki Europy Zachodniej, Ameryki Północnej, Ameryki Południowej oraz Afryki. Celem Grupy jest osiągnięcie średniorocznego wzrostu organicznego przychodów na poziomie do 20 % r./r., a z uwzględnieniem potencjalnych akwizycji do 30% r./r.

powiedział Piotr Szewczyk.

O Spółce

APS Energia została założona w 1995 roku. Przez dwadzieścia dwa lata działalności firma przekształciła się w międzynarodową grupę kapitałową zatrudniającą ponad 370 osób w 7 krajach i produkującą urządzenia dla przedsiębiorstw energetycznych na całym świecie.

APS Energia SA jest producentem niezawodnych systemów zasilania dla energetyki, energetyki atomowej, przemysłu naftowo-gazowego, wojska i innych branż. Firma współpracuje z ośrodkami naukowymi w kraju i za granicą i projektuje indywidualne rozwiązania o najwyższych parametrach dostępnych na rynku. Spółka zapewnia kompleksową obsługę w zakresie projektowania, instalacji i konfiguracji sprzętu. Firma prowadzi serwis gwarancyjny i pogwarancyjny urządzeń, a także oferuje wsparcie profesjonalistów na każdym etapie prowadzonej inwestycji.

Źródło: Spółka, #APE

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości