Mespila przedłużyła zapisy w wezwaniu na akcje Pagedu do 15 września  | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
01 wrz 2017, 08:59

Mespila przedłużyła zapisy w wezwaniu na akcje Pagedu do 15 września 

Mespila Investments Limited, w ramach ogłoszonego 7 lipca br. wezwania na akcje Pagedu ponownie zdecydowała o przedłużeniu zapisów na akcje - tym razem do 15 września. Termin wezwania zostaje wydłużony, aby umożliwić wszystkim akcjonariuszom Pagedu odpowiedź na nie, w szczególności na pozyskanie wszelkich wymaganych zgód, podał Paged. 

"Podmiotem nabywającym akcje jest spółka Mespila BIS S.A. Zaproponowana w wezwaniu cena akcji Paged S.A. wynosi 57,63 zł i jest jednakowa dla wszystkich akcjonariuszy. Wszyscy akcjonariusze, którzy odpowiedzą w wezwaniu otrzymają za swoje akcje należność w gotówce"

czytamy w komunikacie. 

Mespila przedłużyła już raz zapisy w wezwaniu na akcje Pagedu - do 8 września z 26 sierpnia pierwotnie. 

Na początku lipca Mespila Investments Limited ogłosiła wezwanie na wszystkie akcje spółki Paged niebędące w posiadaniu wzywającego oraz podmiotów od niego zależnych, tj. na 5 438 391 akcji stanowiących 35,1% akcji. Proponowana cena za jedną akcję wynosi 57,63 zł.

Grupę kapitałową Paged tworzą podmiot dominujący Paged S.A. oraz grupa spółek zależnych skupionych w segmentach działalności: sklejkowym, meblowym, handlowym, nieruchomości i pozostałym. Spółka jest notowana na GPW od 1996 r. Skonsolidowane przychody Pagedu sięgnęły 786,76 mln zł w 2016 r.

(ISBnews), #PGD

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości