Echo widzi bardzo dobre perspektywy na II poł. 2017 r. | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
11 wrz 2017, 15:45

Echo widzi bardzo dobre perspektywy na II poł. 2017 r.

Echo Investment widzi bardzo dobrą perspektywę dla II półrocza br. w związku z zaplanowanymi na ten czas działaniami, poinformował wiceprezes ds. finansowych Maciej Drozd.

"Jesteśmy bardzo szczęśliwi w związku z naszymi perspektywami II połowę roku, to są bardzo dobre perspektywy"

podkreślił Drozd podczas konferencji prasowej.

W II półroczu Echo:

- planuje przekazanie ok. 775 mieszkań w Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu,

- po spełnieniu się warunków zawieszających dokona końcowej wyceny i sprzedaży w ramach transakcji ROFO projektów O3 Business Campus II w Krakowie i Symetris II w Łodzi,

- dokona wycen w szczególności projektów O3 Business Campuss III, Nobilis we Wrocławiu, Galerii Libero w Katowicach, budynków Sagittarius i West Link we Wrocławiu oraz Galerii Młociny w Warszawie

- oczekuje dywidendy z EPP

- oczekuje zysku z tytułu prac w sprzedanych projektach Szczecin Galaxy i Outlet Park III, które zostaną oddane do użytku w II połowie roku, wyliczył wiceprezes.

W I połowie roku spółka przekazała 148 mieszkań (głównie w Poznaniu), co przełożyło się na 16 mln zł zysku brutto. Dokonała też końcowej wyceny i sprzedaży projektu A4 Business Park III w Katowicach, co dało 12 mln zł zysku brutto. Ponadto dokonała wycen swoich projektów, w szczególności Galerii Libero, O3 Business Campus II, Sagittarius i West Link, Symetris II w Łodzi i Galerii Młociny (razem 155 mln zł zysku). Dodatkowe 88 mln zł zysku odnotowała na sprzedaży pakietu 40 mln akcji EPP oraz osiągnęła 12 mln zł zysku z tytułu dywidendy z EPP. Wreszcie, 6 mln zł zysku brutto było efektem prac prowadzonych dla właściciela Szczecin Outlet Park IV.

Echo Investment jest notowane na GPW od 1996 r. Od 2015 roku Echo jest częścią grupy kapitałowej Griffin Real Estate - Oaktree - PIMCO.

(ISBnews), #ECH

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości