PKN Orlen strategicznym partnerem Nextbike Polska | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
21 wrz 2017, 08:40

PKN Orlen strategicznym partnerem Nextbike Polska

  • na postawie 3-letniej umowy z PKN ORLEN na wybranych stacjach Koncernu w Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Lublinie, Katowicach i Białymstoku Nextbike Polska zainstaluje terminale rowerowe włączone do systemów miejskich 
  • w ramach umowy Nextbike Polska będzie również obsługiwał system rowerów PKN ORLEN przez cały okres jej obowiązywania
  • kontrakt jest elementem strategii Nextbike Polska, polegającej na zwiększaniu przychodów ze źródeł komercyjnych

Nextbike Polska S.A. – lider w dostarczaniu i obsłudze samoobsługowych wypożyczalni rowerów miejskich w Polsce – będzie dostawcą i operatorem systemu rowerów miejskich PKN ORLEN. Umowa przewiduje uruchomienie terminali rowerowych na stacjach paliw Koncernu w sześciu miastach: w Warszawie, w Łodzi, w Białymstoku, w Lublinie, we Wrocławiu i w Katowicach. Nowe stacje będą działać analogicznie, jak inne stacje sponsorskie Nextbike, np. przy CH Arkadia w Warszawie czy IKEA w Lublinie, czyli będą w pełni kompatybilne z systemami rowerów miejskich w poszczególnych miastach.

Rynek miejskich systemów rowerowych rozwija się w szybkim tempie. Z roku na rok obserwujemy wzrost zapotrzebowania na rowery miejskie, które są wygodnym, tanim i przyjaznym środowisku środkiem transportu. W tym roku rowery Nextbike Polska są dostępne w 27 miastach i miejscowościach na terenie całej Polski. Cały czas bierzemy też aktywny udział w nowych przetargach zarówno w Polsce, jak i za granicą – w ostatnim czasie wygraliśmy pierwszy zagraniczny przetarg na dostarczenie i obsługę systemu rowerów miejskich w fińskim mieście Turku. Jako lider rynku chcemy w dalszym ciągu rozbudowywać system rowerów miejskich, docierając z tą usługą do coraz szerszego grona użytkowników i uzupełniając ją o kolejne funkcjonalności. Dzięki zawarciu umowy z PKN ORLEN już od wiosny przyszłego roku rowery Nextbike Polska będą dostępne m.in. na wybranych stacjach Koncernu w 6 miastach w Polsce. Cieszymy się, że PKN ORLEN dostrzega potrzebę inwestowania w bikesharing i wspierania rozwoju zrównoważonego transportu. Podpisanie umowy z tak ważnym partnerem jest dla nas także kluczowym wydarzeniem pod względem biznesowym. Wierzymy, że w przyszłości współpraca pomiędzy Nextbike Polska a PKN ORLEN będzie rozszerzana o nowe stacje i inne wspólne przedsięwzięcia. Wpisuje się to w naszą długoterminową strategię rozwoju zakładającą wzrost przychodów ze źródeł innych niż publiczne, czyli m.in. właśnie stacji sponsorskich, reklam itp. 

mówi Tomasz Wojtkiewicz, Prezes Zarządu Nextbike Polska S.A.

Nextbike Polska jest niekwestionowanym numerem jeden na polskim rynku miejskich systemów rowerowych pod względem liczby rowerów (80% udział rynkowy). Spółka jest operatorem systemów rowerów miejskich w 27 miastach i miejscowościach w Polsce, m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i Łodzi. Nextbike jest jedną z pierwszych firm w Polsce wpisujących się ogólnoświatowy trend gospodarki współdzielenia („sharing economy” / „nie musisz posiadać, żeby korzystać”). Infrastruktura i usługa dostarczana przez spółkę pomaga zrównoważyć transport publiczny w polskich miastach i wspierać je w rozwiązywaniu problemów z korkami, hałasem i zanieczyszczeniem powietrza. Nextbike Polska należy do portfela LARQ S.A. (giełdowy podmiot poprzez bezpośrednio oraz poprzez LARQ Growth Fund I FIZ kontroluje 68,6% akcji, 17,9% należy do niemieckiego partnera Nextbike GmbH a 13,6% - do inwestorów instytucjonalnych i indywidualnych). W 2016 roku spółka wypracowała 34,6 mln zł przychodów i 12,8 mln zł EBITDA. Prognoza wyników finansowych na rok 2017 zakłada osiągniecie przez Nextbike Polska 40,1 mln PLN przychodów i 15,5 mln zł EBITDA.

Źródło: Spółka, #NXB

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości