EuroRating obniżył perspektywę ratingu Eurocash do stabilnej | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
27 wrz 2017, 16:27

EuroRating obniżył perspektywę ratingu Eurocash do stabilnej

EuroRating obniżył perspektywę ratingu Eurocash do stabilnej z pozytywnej i utrzymał ocenę wiarygodności kredytowej na poziomie B+, podała agencja.

"Zmiana perspektywy ratingu Eurocash S.A. na neutralną związana jest z mniej korzystnym niż poprzednio oczekiwane przez agencję kształtowaniem się sytuacji spółki w zakresie finansowania oraz płynności. Na skutek strat poniesionych przez Eurocash w I i II kwartale bieżącego roku, a także w rezultacie dokonanej wypłaty dywidendy za 2016 rok, obniżeniu uległa wartość kapitału własnego. Przy jednoczesnym wzroście wartości łącznych aktywów skutkowało to ponownym wzrostem udziału kapitału obcego w pasywach, a także wzrostem relacji długu netto do EBITDA"

czytamy w komunikacie.

EuroRating zrewidował in minus swoje dotychczasowe oczekiwania odnośnie kształtowania się struktury finansowania spółki w perspektywie średnioterminowej z uwagi na przejęcie sieci sklepów Mila, a także zamiarem kontynuowania wypłat dywidend.

"Pozytywny wpływ na ocenę ratingową Eurocash S.A. mogłoby mieć: trwała poprawa poziomu generowanych przepływów pieniężnych z działalności operacyjnej; obniżenie i utrzymywanie się nakładów inwestycyjnych na relatywnie niskich poziomach; istotne zwiększenie udziału kapitału własnego w strukturze pasywów; a także poprawa w obszarze sytuacji płynnościowej spółki"

podano także.

Grupa Eurocash to największa polska grupa zajmująca się hurtową dystrybucją produktów żywnościowych, chemii gospodarczej, alkoholu i wyrobów tytoniowych (FMCG). W ramach prowadzonych przez Grupę Eurocash sieci franczyzowych i partnerskich skupionych jest ok. 13 tysięcy niezależnych sklepów detalicznych. Spółka jest notowana na GPW od 2005 r.

(ISBnews), #EUR

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości