Nextbike liczy na zwiększenie floty o minimum 6 tys. rowerów w Polsce w 2018 r. | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
29 wrz 2017, 11:49

Nextbike liczy na zwiększenie floty o minimum 6 tys. rowerów w Polsce w 2018 r.

Nextbike Polska liczy, że w 2018 r. zwiększy liczbę zainstalowanych rowerów w polskich miastach o minimum 6 tys. sztuk, poinformował prezes Tomasz Wojtkiewicz. Według spółki, w 2018 r. zostaną ogłoszone przetargi na dostawę od 9 do 12 tys. rowerów.

"Przyszły rok będzie bardzo ciekawy. Szykuje się wiele nowych przetargów. Oceniamy że do zdobycia będzie od 9 tys. do 12 tys. rowerów. Planem minimum jest wygranie przetargów na minimum 6 tys. rowerów. Biorąc pod uwagę statystyki ostatnich przetargów i nasz 80-proc. udział w rynku, to założenie 60% jest bardzo bezpieczne"

powiedział Wojtkiewicz podczas konferencji prasowej.

Spółka chce również rozwijać się w Skandynawii, gdzie w najbliższym czasie zostaną ogłoszone przetargi na ok. 3 tys. rowerów, podano także.

"W Skandynawii jesteśmy ostrożni. Trudno powiedzieć, ile możemy pozyskać kontraktów i jest za wcześnie na takie deklaracje. Oceniamy, że w najbliższym czasie zostaną ogłoszone przetargi na dostawę 3 tys. rowerów i w każdym gdzie mamy szansę będziemy brać udział"

dodał prezes.

W Polsce 2 największe przetargi będą dotyczyły uruchomienia sieci aglomeracyjnych w Łodzi i Trójmieście, które będą dotyczyły odpowiednio  1 250 oraz od 3 500 do 3 800 rowerów, podała spółka.

"W przypadku Łodzi w grę wchodzi zintegrowanie oferty w 12 gminach i włączenie do systemu wykorzystania podróży koleją. W trójmieście zaś integracja dotyczyć będzie 14 gmin"

powiedział Wojtkiewicz.

Spółka podtrzymała również prognozy na 2017 r., które zakładają osiągnięcie 40 mln zł przychodów oraz 15,5 mln zł zysku EBITDA. W I półroczu 2017 r. spółka miała 10 851 rowerów, 15,2 mln zł przychodów oraz 4,5 mln zł EBITDA. Zysk netto wyniósł 0,3 mln zł.

Nextbike Polska jest numerem jeden na polskim rynku miejskich systemów rowerowych pod względem liczby rowerów (80% udziału w rynku). Spółka jest operatorem systemów rowerów miejskich w 26 miastach i miejscowościach w Polsce, m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i Łodzi. Spółka jest notowana na rynku NewConnect od sierpnia 2017 r.

(ISBnews), #NXB

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości