FKD pozyskała 2 mln zł z prywatnej emisji obligacji | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
03 paź 2017, 08:37

FKD pozyskała 2 mln zł z prywatnej emisji obligacji

Fabryka Konstrukcji Drewnianych S.A. – lider w segmencie budowy magazynów soli oraz jeden ze znaczących producentów wielkogabarytowych konstrukcji drewnianych, notowany na rynku NewConnect – poinformowała o zakończeniu prywatnej emisji obligacji serii M. Spółka przydzieliła w sumie 2.000 obligacji o łącznej wartości emisyjnej 2,00 mln zł.

FKD oferowała w ramach subskrypcji prywatnej obligacje serii M, o wartości nominalnej 1.000 zł każda, z oprocentowaniem stałym wynoszącym 8,0% w skali roku i odsetkami wypłacanymi półrocznie. Spółka uplasowała w sumie 2.000 obligacji. Zabezpieczeniem emitowanych obligacji jest cesja z obecnych
i przyszłych wierzytelności z kontraktów. Ponadto, Spółka złoży oświadczenie o dobrowolnym poddaniu się egzekucji. Na obligacje zapisało się 31 inwestorów. Obligacje nie będą wprowadzane na Catalyst.

Kolejna emisja obligacji jest związana ze stale rosnącą skalą naszego biznesu. Niedawno informowaliśmy o podpisaniu dwóch kontraktów na budowę magazynów soli, których łączna wartość wynosi prawie 4 mln zł. Oprócz tego czekamy na zatwierdzenie kolejnego kontraktu na wykonanie prac podwykonawczych w ramach budowy obwodu utrzymania dróg przy autostradzie A1, a tym samym również budowy następnego magazynu soli. Wartość tego kontraktu wynosi prawie 9 mln zł. GDDKiA lada dzień powinna podjąć decyzję w tej sprawie. Środki pozyskane z emisji obligacji serii M pozwolą nam zapewnić sprawną realizację wspomnianych kontraktów. Dlatego chciałbym również bardzo serdecznie podziękować inwestorom za okazane zaufanie i wiarę w nasz model biznesowy 

skomentował Waldemar Zieliński, Prezes Zarządu Fabryki Konstrukcji Drewnianych S.A.

Władze Spółki nie wykluczają kolejnych emisji obligacji, ale pracują także nad pozyskaniem finansowania bankowego.

Fabryka Konstrukcji Drewnianych S.A. opublikowała niedawno wyniki finansowe na koniec drugiego kwartału 2017 roku, które odzwierciedlają dynamiczny wzrost skali i efektywności biznesu. Skonsolidowane przychody Spółki ze sprzedaży wzrosły w stosunku do roku 2016 o 33%, EBITDA
o 152%, a zysk netto o 140%. Spółka zwiększyła również poziomy skonsolidowanej rentowności EBITDA (2Q 2017 rok – 42%, 2016 – 22%) oraz rentowności netto (2Q 2017 – 19%, 2016 – 10%).

Grupa kapitałowa FKD S.A. jest od 2016 r. jedynym w Polsce podmiotem prowadzącym działalność
w segmencie projektowania i budowy magazynów soli, które są nieodzownym elementem ogólnopolskiej infrastruktury drogowej. Obecnie Spółka bierze udział w ofertowaniu na budowę 60 magazynów soli na zlecenie GDDKiA. Od początku roku Spółka pozyskała ponad 4 mln zł kapitału
w ramach prywatnej emisji akcji oraz 5,1 mln zł w ramach publicznej emisji obligacji.

O Spółce

Fabryka Konstrukcji Drewnianych S.A. prowadzi działalność w zakresie projektowania, produkcji
i montażu wielkogabarytowych konstrukcji drewnianych o złożonych właściwościach konstrukcyjnych i architektonicznych, wymagających zastosowania zaawansowanych procesów technologicznych.

Spółka dysponuje najnowocześniejszym – w zakresie obróbki drewna i produkcji drewna klejonego – parkiem maszynowym w Polsce, o olbrzymim potencjale produkcyjnym (możliwość produkcji 20 tys. m3 drewna konstrukcyjnego rocznie), usytuowanym na własnej nieruchomości.

Głównym obszarem działalności Spółki jest budowa wielkogabarytowych magazynów soli, nieodzownie towarzyszących nowobudowanym drogom, powstającym na zamówienie GDDKiA, Zarządów Dróg Wojewódzkich oraz lokalnych Samorządów.

W ramach prowadzonej działalności Spółka buduje również pozostałe wielkogabarytowe konstrukcje drewniane: konstrukcje dachowe basenów, sal widowiskowo-sportowych, ujeżdżalni dla koni, jak również obiektów magazynowo produkcyjnych. Ponadto, FKD zajmuje się produkcją drewna klejonego i konstrukcyjnego KVH (technologie o rosnącej w skali Europy popularności), rewitalizacją budynków, np. kopuły kościołów, kaplic, dachy zamków i pałaców. Spółka rozpoczęła też działalności w segmencie jednorodzinnych domów szkieletowych.

Fabryka Konstrukcji Drewnianych S.A. od 21 marca 2013 roku jest notowana na rynku NewConnect.

Źródło: Spółka, #FKD


 

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości