FKD podpisała kontrakt o wartości ponad 4 mln zł i dywersyfikuje źródła przychodów | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
18 paź 2017, 11:24

FKD podpisała kontrakt o wartości ponad 4 mln zł i dywersyfikuje źródła przychodów

Fabryka Konstrukcji Drewnianych – lider na rynku budowy magazynów soli oraz wykonawca konstrukcji drewnianych zarówno wielko- jak i małogabarytowych – podpisała umowę z Q2 Sp. z o.o. na realizację budowy osiedla 20 domów jednorodzinnych w konstrukcji szkieletowej drewnianej w Starym Tomyślu. Wartość kontraktu wynosi 4,0 mln zł.

Jest to pierwszy, pilotażowy tak duży projekt Fabryki Konstrukcji Drewnianych związany z segmentem budownictwa jednorodzinnego, w którym spółka będzie odpowiadała za całość prac. Realizacja projektu rozpocznie się w najbliższym czasie. Spółka poinformowała natomiast, że wyprodukowała już część elementów konstrukcji drewnianych domów szkieletowych i obecnie czekają na dostarczenie na plac budowy. Kontrakt ze spółką Q2, będącą inwestorem budowy osiedla, jest działaniem mającym na celu dywersyfikację struktury przychodów FKD.

„Oprócz realizacji prac związanych z tym co robimy najlepiej, czyli z budową magazynów soli, zamierzamy również skupić się na rozwoju innych segmentów. Rozpoczęcie działalności w segmencie budowy domów jednorodzinnych było krokiem w kierunku dywersyfikacji struktury przychodów Spółki znacząco zdominowanej przez segment budowy magazynów soli. Realizacja budowy na zlecenie spółki Q2 będzie dla nas zatem kluczowa, ponieważ pokazuje, że dywersyfikacja rzeczywiście ma miejsce, a to dopiero początek. Widzimy duże możliwości rozwoju w segmencie budownictwa jednorodzinnego.”

komentuje Waldemar Zieliński, Prezes Zarządu Fabryki Konstrukcji Drewnianych S.A.

W przeciągu ostatnich dwóch miesięcy spółka informowała o podpisaniu kontraktu na realizację prac podwykonawczych przy obwodach utrzymania dróg w Nadarzynie. Wartość kontraktu wynosi prawie 10 mln zł. Fabryka Konstrukcji Drewnianych S.A. opublikowała 14 sierpnia 2017 r. wyniki finansowe na koniec drugiego kwartału 2017 roku, które odzwierciedlają dynamiczny wzrost skali i efektywności biznesu. Skonsolidowane przychody Spółki ze sprzedaży wzrosły w stosunku do roku 2016 o 33%, EBITDA o 152%, a zysk netto o 140%. Spółka zwiększyła również poziomy skonsolidowanej rentowności EBITDA (2Q 2017 rok – 42%, 2016 – 22%) oraz rentowności netto (2Q 2017 – 19%, 2016 – 10%).

Grupa kapitałowa FKD S.A. jest od 2016 r. jedynym w Polsce podmiotem prowadzącym działalność w segmencie projektowania i budowy magazynów soli, które są nieodzownym elementem ogólnopolskiej infrastruktury drogowej. Obecnie Spółka bierze udział w ofertowaniu na budowę 60 magazynów soli na zlecenie GDDKiA. Od początku roku Spółka pozyskała ponad 4 mln zł kapitału w ramach prywatnej emisji akcji, 5,1 mln zł w ramach publicznej emisji obligacji oraz 5,25 mln zł w ramach 3 emisji prywatnych obligacji.

O Spółce

Fabryka Konstrukcji Drewnianych S.A. prowadzi działalność w zakresie projektowania, produkcji
i montażu wielkogabarytowych konstrukcji drewnianych o złożonych właściwościach konstrukcyjnych i architektonicznych, wymagających. zastosowania zaawansowanych procesów technologicznych.

Spółka dysponuje najnowocześniejszym – w zakresie obróbki drewna i produkcji drewna klejonego – parkiem maszynowym w Polsce, o olbrzymim potencjale produkcyjnym (możliwość produkcji 20 tys. m3 drewna konstrukcyjnego rocznie), usytuowanym na własnej nieruchomości.

Głównym obszarem działalności Spółki jest budowa wielkogabarytowych magazynów soli, nieodzownie towarzyszących nowobudowanym drogom, powstającym na zamówienie GDDKiA, Zarządów Dróg Wojewódzkich oraz lokalnych Samorządów.

W ramach prowadzonej działalności spółka buduje również pozostałe wielkogabarytowe konstrukcje drewniane: konstrukcje dachowe basenów, sal widowiskowo-sportowych, ujeżdżalni koni, jak również obiektów magazynowo produkcyjnych. FKD zajmuje się także produkcją drewna klejonego
i konstrukcyjnego KVH (technologie o rosnącej w skali Europy popularności), rewitalizacją budynków, np. kopuły kościołów, kaplic, dachy zamków i pałaców. Spółka rozpoczęła też działalności w segmencie jednorodzinnych domów szkieletowych.

Fabryka Konstrukcji Drewnianych S.A. od 21 marca 2013 roku jest notowana na rynku NewConnect.

Źródło: Spółka, #FKD

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości