Bank Millennium: Polityka dywidendowa nie zmienia się, czekamy na wymogi KNF | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
30 paź 2017, 11:24

Bank Millennium: Polityka dywidendowa nie zmienia się, czekamy na wymogi KNF

Bank Millennium podtrzymuje swoją politykę dywidendową, która zakłada przeznaczenie do podziału dla akcjonariuszy 30-40% rocznego zysku netto, ale decyzję co do podziału zysku  za 2017 r. podejmie po uzyskaniu dokumentu z KNF, dotyczącego wymogów kapitałowych, poinformował wiceprezes Banku Millennium Fernando Bicho. 

"Co do dywidendy, nadal nie można dać odpowiedzi na temat wypłaty  dywidendy za bieżący rok, bo jesteśmy przed otrzymaniem aktualizacji buforów kapitałowych od nadzoru w IV kw.  Stanowisko KNF pojawi się w IV kw. Bez znajomości tych zaleceń nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na to pytanie"

powiedział Bicho podczas konferencji prasowej. 

"Nasza polityka dywidendy nie zmieniła się - w dalszym ciągu jest to 30-40% zysku netto"

podkreślił. 

Bank zaprezentował dziś strategię, według której główne cele średnioterminowe Grupy Banku Millennium na rok 2020 obejmują m.in. wypracowanie 1 mld zł zysku netto w 2020 r. (z wyłączeniem nadzwyczajnych zdarzeń prawnych, regulacyjnych i podatkowych), wzrost przychodów z działalności podstawowej o ok. 30% wobec 2017 r., wskaźnik koszty/dochody na poziomie 40%, a także uplasowanie się instytucji wśród trzech najlepszych banków w Polsce pod względem wskaźników: rekomendacji NPS i rentowności ROE.

Bank Millennium jest ogólnopolskim, uniwersalnym bankiem, działającym pod tą marką od 2003 roku. W roku 1992 akcje banku (wówczas BIG SA) - jako pierwszej instytucji finansowej - zadebiutowały na GPW. Strategicznym akcjonariuszem Banku Millennium jest Banco Comercial Portugues (Millennium bcp) - największy komercyjny bank w Portugalii.

(ISBnews), #MIL

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości