DM BOŚ dodał Vistulę, Neukę, Asseco BS, Eurotel i JSW do 'top picks' | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
23 lis 2017, 08:56

DM BOŚ dodał Vistulę, Neukę, Asseco BS, Eurotel i JSW do 'top picks'

Do listy spółek, których kurs akcji w najbliższym miesiącu powinien zachowywać się lepiej niż cały rynek analitycy Domu Maklerskiego BOŚ dodali akcje Vistuli, Neuki, Asseco BS, Eurotela i JSW. Z listy najlepszych spółek usunięto jednocześnie: Azoty, InterCars i Alior.

Według analityków, w następnym miesiącu lepiej od rynku mogą zachować się następujące spółki: 11 bit studios, Asbis, Asseco BS, Asseco SEE, CD Projekt, Dino, Ergis, Eurotel, Famur, GTC, JSW, KGHM, Lotos, LSI Software, Marvipol, Mercator, Neuca, OEX, PGNiG, Play, PlayWay, Robyg, Vindexus, Vistula.

Z kolei spółki, których notowania mogą być gorsze niż zachowanie całego rynku, to: Ciech, CI Games, Comp, Eurocash, ING BSK, PGE, Polnord, Tauron.

"W ubiegłym miesiącu wyniki uzyskane przez nasz portfel w porównaniu ze stopą zwrotu z indeksu WIG były wyższe o +1,7 pkt proc., a w kategoriach bezwzględnych wartość portfela spadła o 2,9% w porównaniu z 4,6% spadkiem indeksu WIG, głównie za sprawą trafnie wybranych długich pozycji (Marvipol, Asbis i Vindexus), a także pozycji krótkich (Arctic Paper, Eurocash i Tauron)" 

czytamy w raporcie.

Od początku br. portfel brokera przyniósł dodatnią bezwzględną stopę zwrotu w wysokości 28% (wobec 20,5% wzrostu indeksu WIG), która okazała się wyższa o 7,5 pkt proc. względem poziomu referencyjnego. Licząc od momentu powstania (czyli od końca marca 2008 r.) wyniki portfela DM BOŚ były solidne, a bezwzględna stopa zwrotu wyniosła 8 011,6% (w porównaniu do wzrostu indeksu WIG o 29,9%), co oznacza, że w ciągu ostatnich 115 miesięcy portfel przekroczył poziom referencyjny o 7 981,8 pkt proc., podano także.

(ISBnews), #VST, #NEU, #ABS, #ETL, #JSW

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości