FKD podpisało umowy na ponad 1,5 mln zł i liczy na dobrą końcówkę roku | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
04 gru 2017, 16:33

FKD podpisało umowy na ponad 1,5 mln zł i liczy na dobrą końcówkę roku

Fabryka Konstrukcji Drewnianych S.A. – lider na rynku budowy magazynów soli – podpisała (poprzez spółkę zależną Dome International) 2 umowy na realizację prac podwykonawczych na rzecz Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie, polegających na kompleksowym wykonaniu magazynów soli na terenie obwodów drogowych w Lipsku i w Ciechanowie. Łączna wartość podpisanych kontraktów wynosi ponad 1,5 mln zł.

Zleceniodawcą prac jest Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie, a Generalnym Wykonawcą Zakład Remontowo – Budowlany Aneta Knap, z którą Spółka podpisała umowy. Umowy dotyczą budowy dwóch magazynów soli wraz z infrastrukturą służącą do wytwarzania chlorku wapnia i sodu oraz silosem do magazynowania solanki o pojemności 6 500 litrów. Jeden z magazynów będzie zlokalizowany na terenie Obwodu Drogowego w Lipsku, drugi natomiast będzie stanowił element infrastruktury Rejonu Drogowego i Obwodu Drogowego w Ciechanowie. Prace związane z realizacją kontraktów mają się zakończyć do 30 sierpnia 2018 roku.

„Kontrakty na budowę magazynów soli w ramach obwodów drogowych w Lipsku i Ciechanowie są jednymi ze zleceń, które będziemy realizować już w przyszłym roku. Natomiast IV kwartał jest dla nas najistotniejszym okresem w bieżącym roku – pełną parą idzie realizacja kontraktów dotyczących m.in. szeregu prac podwykonawczych przy budowie obwodu utrzymania dróg w ramach rozbudowy drogi krajowej nr 8 pod gminą Nadarzyn oraz przy budowie autostrady A1 na odcinku pomiędzy gminami Tuszyn i Pyrzowice, które są największymi kontraktami w historii Spółki. Pozwala nam rozpoznać przychody z tego tytułu, które zostaną uwzględnione właśnie w IV kwartale. Będzie to bez wątpienia najlepszy kwartał w 2017 roku"

skomentował Waldemar Zieliński, prezes zarządu Fabryki Konstrukcji Drewnianych S.A.

FKD ogłosiła również niedawno sukces prywatnej emisji obligacji serii N. W ramach subskrypcji oferowano 2-letnie obligacje, o wartości nominalnej 1.000 zł każda, z oprocentowaniem stałym wynoszącym 8,0% w skali roku i odsetkami wypłacanymi półrocznie. Spółka sprzedała w sumie 2.545 obligacji co oznacza, że wartość emisji wyniosła 2,545 mln zł. Zabezpieczeniem emitowanych obligacji jest, cesja z kontraktów oraz oświadczenie o poddaniu się egzekucji. Na obligacje zapisało się
31 inwestorów. Obligacje nie będą wprowadzane na Catalyst.

Według opublikowanego 15 listopada raportu okresowego za III kwartał 2017 roku spółka przychody spółki wzrosły o 18%, EBITDA o 109%, a zysk netto o 99,7%. Spółka zwiększyła również poziomy rentowności EBITDA (IIIQ 2017 rok – 43%, 2016 – 36%, 2015 – 28%) oraz rentowności netto (IIIQ 2017 – 19%, 2016 – 14%, 2015 – 2%).

Spółka od 2016 r. jest jedynym podmiotem w Polsce prowadzącym działalność w segmencie projektowania i budowy magazynów soli, które są nieodzownym elementem ogólnopolskiej infrastruktury drogowej. Obecnie spółka bierze udział w ofertowaniu na budowę 60 magazynów soli na zlecenie GDDKiA.

O spółce

Fabryka Konstrukcji Drewnianych S.A. prowadzi działalność w zakresie projektowania, produkcji
i montażu wielkogabarytowych konstrukcji drewnianych o złożonych właściwościach konstrukcyjnych i architektonicznych, wymagających zastosowania zaawansowanych procesów technologicznych.

Spółka dysponuje najnowocześniejszym – w zakresie obróbki drewna i produkcji drewna klejonego – parkiem maszynowym w Polsce, o olbrzymim potencjale produkcyjnym (możliwość produkcji 20 tys. m3 drewna konstrukcyjnego rocznie), usytuowanym na własnej nieruchomości.

Głównym obszarem działalności Spółki jest budowa wielkogabarytowych magazynów soli, nieodzownie towarzyszących nowobudowanym drogom, powstającym na zamówienie GDDKiA, Zarządów Dróg Wojewódzkich oraz samorządów lokalnych.

W ramach prowadzonej działalności Spółka buduje również inne wielkogabarytowe konstrukcje drewniane: konstrukcje dachowe basenów, sal widowiskowo – sportowych, ujeżdżalni koni, jak również obiektów magazynowo – produkcyjnych. FKD zajmuje się również produkcją drewna klejonego i konstrukcyjnego KVH (technologie o rosnącej w skali Europy popularności), rewitalizacją budynków, np. kopuły kościołów, kaplic, dachy zamków i pałaców. Spółka rozpoczęła także działalności w segmencie wykonawstwa jednorodzinnych domów w konstrukcji szkieletowej.

Akcje Fabryki Konstrukcji Drewnianych S.A. od 21 marca 2013 roku są notowane na rynku NewConnect.

Źródło: Spółka, #FKD

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości