Zapisy na obligacje Kredyt Inkaso kończą się 12 grudnia | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
08 gru 2017, 10:51

Zapisy na obligacje Kredyt Inkaso kończą się 12 grudnia

Kredyt Inkaso w ramach trwającej emisji publicznej oferuje do 300 tys. czteroletnich obligacji serii PA01 przy kuponie wynoszącym nawet 5,5 proc. (zależnie od okresu). Inwestorzy, którzy chcą zapisać się na walory jednego z liderów zarządzania wierzytelnościami w Polsce, mają czas do wtorku, 12 grudnia. Minimalna wielkość zapisu wynosi 1000 zł.

„Proponujemy inwestorom atrakcyjne oprocentowanie stałe w pierwszym okresie odsetkowym na poziome 5,5 proc., a w następnych okresach oprocentowanie zmienne wynoszące WIBOR 6M powiększony o marżę 3,5proc. Kupon będzie wypłacany co pół roku. Papiery wartościowe planujemy wprowadzić do obrotu na rynku Catalyst"

komentuje Jarosław Orlikowski, p.o. prezesa Kredyt Inkaso.

Przydział obligacji planowany jest 14 grudnia. Funkcję oferującego pełni IPOPEMA Securities, a zapisy można składać także w Expander Advisors i DM BOŚ. Pełna lista POK znajduje się na stronie internetowej emitenta oraz oferującego. Uchwalony w połowie września bieżącego roku program zakłada emisje publiczne o wartości do 300 mln zł rozłożone na 12 miesięcy.

„Należy podkreślić, że to nie pierwsza tego typu operacja firmy windykacyjnej. Stosunkowo niedawno Kredyt Inkaso w ofercie prywatnej wyemitował 3-letnie obligacje o wartości 65 mln, które kupiły instytucje finansowe. To wzmacnia wiarygodność i bezpieczeństwo papierów emitenta. Widzimy, że Kredyt Inkaso robi krok w kierunku inwestorów indywidualnych proponując w pierwszym okresie odsetkowym 5,5 proc (co stanowi 3.69 proc. marży ponad WIBOR). Papiery te posiadają dłuższy okres do wykupy – 4 lata (emisja prywatna zakłada 3 lata)"

wskazuje Łukasz Zembik, Manager ds. Rynku OTC, DM TMS Brokers.

W najbliższych latach Kredyt Inkaso zamierza osiągać systematyczny wzrost przychodów, poprzez organiczny rozwój skali działania, tj. zwiększanie wartości nabywanych portfeli, a tym samym odzyskiwanych wierzytelności, zarówno na rynku polskim, jak i za granicą.

Spółka zakłada ponadto wzrost marży operacyjnej na prowadzonej działalności, dzięki optymalizacji kosztów nabycia portfeli wierzytelności oraz wzrostowi rentowności likwidacji poszczególnych portfeli wierzytelności. Firma planuje koncentrować się na portfelach masowych, pochodzących z różnych obszarów rynku, a więc detalicznych, hipotecznych, małych i średnich przedsiębiorstw, firm telekomunikacyjnych i ubezpieczeniowych.

„Wskaźnik zadłużenia finansowego netto wobec kapitału własnego plasuje się na poziomie 1.45x. i rośnie on od ostatnich kilku kwartałów. Informacja ta mówi nam w jakim stopniu emitent finansuje działalność długiem oprocentowanym. Uwagę inwestorów może również zwrócić wskaźnik długu netto wobec EBITDA, który ostatnio uplasował się na poziomie 12.63 proc. Wskaźnik ten pokazuje w jaka jest zdolność spółki do obsługi długu przy pomocy uzyskanych zysków. Pamiętać należy, że Kredyt Inkaso w ostatnim czasie poprawia wyniki. Jeśli utrzyma zysk na poziomie II kwartału kalendarzowego, przy braku przyrostu długu netto, wskaźnik zadłużenia finansowego netto wobec zysku operacyjnego powiększonego o amortyzację (EBITDA) spadnie i może wynieść kilka punktów procentowych mniej"

dodaje Manager ds. Rynku OTC, DM TMS Brokers.

„Z rynkiem długu jesteśmy związani od ponad dekady, a w tym czasie uplasowaliśmy 38 serii obligacji o łącznej wartości 927,4 mln zł. Co istotne, wszystkie wyemitowane serie zostały wykupione w terminie. Wierzymy, że emisja walorów serii PA01, jak i kolejne serie, ze względu na atrakcyjne warunki inwestycyjne, jak i solidne podstawy naszego biznesu zostaną pozytywnie ocenione przez rynek"

podsumowuje Orlikowski.

O spółce

Kredyt Inkaso należy do czołówki firm zarządzających wierzytelnościami w Polsce, co zawdzięcza profesjonalizmowi działania, połączonemu z fachowym doradztwem. Spółka skutecznie działa w pięciu krajach Europy Środkowo-Wschodniej, tj. w Polsce (w 2001 r. pierwszy inwestor pakietów wierzytelności), Rosji, Rumunii, Bułgarii i Chorwacji.

Kredyt Inkaso to jeden z nielicznych podmiotów , mających kompetencje w likwidacji portfeli zabezpieczonych hipotecznie. Spółka zapewnia również partnerom pełną obsługę procesu inwestycyjnego - od wyszukania i wyceny portfela, przez opiniowanie nabycia, a kończąc na likwidacji portfela wraz z ewentualnym odkupieniem go po określonym czasie obsługi. Osoby zadłużone znajdują w Kredyt Inkaso zrozumienie dla ich sytuacji oraz fachową pomoc doradców finansowych.

Od 2007 roku Kredyt Inkaso SA jest spółką notowaną na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Źródło: Spółka, #KRI

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości