Robyg: Cena w wezwaniu odpowiada wartości godziwej spółki | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
11 gru 2017, 08:35

Robyg: Cena w wezwaniu odpowiada wartości godziwej spółki

Cena w wezwaniu na akcje Robyg ogłoszonego przez Bricks Acquisitions Limited (z grupy Goldman Sachs) po cenie 3,55 zł za jedną akcję, odpowiada wartości godziwej spółki, poinformował zarząd spółki w stanowisku dotyczącym wezwania.

"Po zapoznaniu się z opinią o cenie akcji sporządzoną przez Ipopema [...], zarząd stwierdza, że w jego ocenie cena za akcje oferowana przez wzywającego w wezwaniu odpowiada wartości godziwej spółki"

czytamy w komunikacie.

Średnia arytmetyczna średnich cen dziennych ważonych wolumenem obrotu za okres trzech miesięcy wynosi 3,23 zł, zaś średnia arytmetyczna z ostatnich 6 miesięcy wyniosła 3,26 zł, podano również.

Bricks Acquisitions Limited, podmiot pośrednio należący do Goldman Sachs Group, ogłosił wezwanie do zapisywania się na sprzedaż 289 401 199 akcji spółki Robyg, w związku z planowanym nabyciem 100% akcji spółki po cenie 3,55 zł za sztukę. Termin rozpoczęcia przyjmowania zapisów na akcje - 2 stycznia 2018 r., termin zakończenia przyjmowania zapisów na akcje - 2 lutego 2018 r.

Robyg to deweloper realizujący inwestycje w Warszawie i Gdańsku, notowany na rynku głównym warszawskiej giełdy od listopada 2010 roku. Kontraktacja mieszkań w 2016 roku wyniosła 2 957 lokali.

(ISBnews), #ROB

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości